Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Lasalle Secondary School Track & Field and Cross Country - Kingston, Ontario
you RUN the place
773 Hwy 15 Rr 2, Kingston, Ontario, K7L 5H6, Canada
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Alyssa Frankland
Photos (
0
)
View
Videos (
27
)
View
News (
32
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (3 articles)
2010 / 2011 - (8 articles)
2011 / 2012 - (16 articles)
2012 / 2013 - (5 articles)
All News
Search
2013 Results - Kinsmen-Hungerford Invitational
Published by
RunnerSpace.com/OFSAA
May 5th 2013, 2:11am
Comments
Poeium Sports-Hungerford Invitational
May 2, 2013 to May 3, 2013
Thousand Island Secondary School, Parkdale Ave, Brockvale, Ontario, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Arnprior
Bayridge
Bayside
Brockville Collegiate
Carleton Place
Char-Lan Dhs
College Jean de la Mennais
Courtice
East Northumberland
Ernestown
ES Thériault Catholic
Fellowes
Frontenac
Gananoque
La Salle - Kingston
Longfields
Loyalist
Marie-Rivier
Monsignor Paul Dwyer Catholic
Napanee
North Dundas
North Hastings
Perth
Philip Pocock
Port Hope
Quinte
Renfrew
Sharbot Lake
Sir Winston Churchill - St Catharines
Smiths Falls
South Carleton
South Grenville
St Lawrence
St Paul's - Trenton
St Theresa - Belleville
Sydenham
Thousand Islands
Trenton
Trinity College
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
1500m Steeple
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
White, Mauritzio
St Paul's - Tren
11.86
nwi
1
10
2
Dube, Francis
College Jean de
11.92
nwi
1
8
3
Hanzidiakou, Steve
Carleton Place
11.93
nwi
1
6
4
Stevenson, Connor
Thousand Islands
12.21
nwi
1
4
5
Kim, Andy
East Northumberl
12.23
nwi
1
2
6
Foster, Curtis
Arnprior
12.28
nwi
1
1
7
Gemmell, Scott
Thousand Islands
12.43
nwi
1
8
Martin, Myson
Monsignor Paul D
12.45
nwi
1
Mens 100m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Dube, Francis
College Jean de
11.92
nwi
2
2
Hanzidiakou, Steve
Carleton Place
11.95
nwi
1
3
Foster, Curtis
Arnprior
12.03
nwi
2
4
White, Mauritzio
St Paul's - Tren
12.10
nwi
2
5
Kim, Andy
East Northumberl
12.17
nwi
1
6
Stevenson, Connor
Thousand Islands
12.22
nwi
1
7
Gemmell, Scott
Thousand Islands
12.29
nwi
3
8
Martin, Myson
Monsignor Paul D
12.37
nwi
3
9
Cathcart, Cole
Thousand Islands
12.57
nwi
2
10
Hodgens, Tim
Perth
12.81
nwi
2
11
Prebble, James
Arnprior
12.83
nwi
3
12
Weddler, Jesse
Fellowes
12.95
nwi
3
13
Meeks, Taylor
Sharbot Lake
13.01
nwi
1
14
Hayashi, Chris
St Theresa - Bel
13.07
nwi
1
15
Wontorra, Tim
Trinity College
13.66
nwi
3
Mens 100m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kollie, Dorbor
Longfields
11.60
nwi
1
10
2
Smith, Reuben
La Salle - Kings
12.18
nwi
1
8
3
Brett, Ben
East Northumberl
12.19
nwi
1
6
4
Ferguson, Matthew
Perth
12.28
nwi
1
4
5
Vanderlaan, Adam
Bayridge
12.34
nwi
1
2
6
Wardman, Ethan
Carleton Place
12.35
nwi
1
1
7
Demers, Josh
Fellowes
12.45
nwi
1
8
Massey, Dawson
Thousand Islands
12.69
nwi
1
Mens 100m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Kollie, Dorbor
Longfields
11.52
nwi
1
2
Smith, Reuben
La Salle - Kings
12.06
nwi
1
3
Brett, Ben
East Northumberl
12.26
nwi
4
4
Vanderlaan, Adam
Bayridge
12.34
nwi
4
5
Ferguson, Matthew
Perth
12.36
nwi
3
6
Wardman, Ethan
Carleton Place
12.37
nwi
2
7
Demers, Josh
Fellowes
12.43
nwi
1
8
Massey, Dawson
Thousand Islands
12.51
nwi
2
9
Burgess, Tyler
Smiths Falls
12.53
nwi
2
10
Cancian, Tyler
Sydenham
12.59
nwi
2
11
Seip, Reilly
Perth
12.68
nwi
2
12
Stevens, Justyn
Bayridge
12.81
nwi
3
13
Glas, Clifford
Smiths Falls
12.96
nwi
2
14
Klawitter, Will
Fellowes
12.99
nwi
2
15
Barrett, Thomas
North Hastings
13.16
nwi
3
15
Williams, Keilan
Smiths Falls
13.16
nwi
4
17
Everdon, Austin
East Northumberl
13.18
nwi
4
18
Lackey, Dylan
Perth
13.22
nwi
1
19
Seo, Freddie
Longfields
13.29
nwi
1
20
Subramaniam, Nicholas
Philip Pocock
13.30
nwi
4
21
Westcott, Connor
Loyalist
13.62
nwi
3
22
Scott, Devon
Sharbot Lake
13.81
nwi
4
23
Jiang, Feilan
Longfields
14.15
nwi
1
24
Gordon, John
Brockville Colle
14.97
nwi
4
25
Rightmeyer, Harry
Trenton
15.21
nwi
2
26
Phillips, Brett
Loyalist
15.94
nwi
3
Mens 100m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Baylis, Stephen
Carleton Place
11.67
nwi
1
10
2
Piepers, Taha
Carleton Place
11.68
nwi
1
8
3
Croxall, Jackson
Thousand Islands
11.90
nwi
1
6
4
Vos, Tyler
Quinte
12.06
nwi
1
4
5
Gunawardena, Sandeep
South Carleton
12.10
nwi
1
2
6
Burtenshaw, Konner
Ernestown
12.14
nwi
1
1
7
Cornelisse, Alex
Thousand Islands
12.25
nwi
1
8
Vinkle, Johnny
Sharbot Lake
12.78
nwi
1
Mens 100m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Piepers, Taha
Carleton Place
11.41
nwi
1
2
Baylis, Stephen
Carleton Place
11.51
nwi
3
3
Croxall, Jackson
Thousand Islands
11.67
nwi
4
4
Gunawardena, Sandeep
South Carleton
11.86
nwi
2
5
Burtenshaw, Konner
Ernestown
11.87
nwi
1
6
Cornelisse, Alex
Thousand Islands
11.89
nwi
2
7
Vos, Tyler
Quinte
11.90
nwi
5
8
Vinkle, Johnny
Sharbot Lake
11.98
nwi
1
9
Brown, Lachlan
Carleton Place
12.05
nwi
3
10
McCurdy, Alex
Perth
12.21
nwi
1
11
Le Ber, Steven
Marie-Rivier
12.28
nwi
4
12
Park, Jay
Bayridge
12.29
nwi
2
13
Churchill, Jordon
Perth
12.43
nwi
5
14
Erkan, Casey
Ernestown
12.44
nwi
4
14
Chen, Kevin
Longfields
12.44
nwi
2
16
McGale, Ryan
East Northumberl
12.59
nwi
5
17
Hunink, Rob
Perth
12.69
nwi
4
18
Hodges, Phil
Brockville Colle
12.70
nwi
3
19
Sparks, Chris
Frontenac
12.71
nwi
4
19
Gray, Josh
Bayridge
12.71
nwi
3
21
Kelly, Dayton
North Dundas
12.79
nwi
4
22
Girdler, Michael
Port Hope
12.83
nwi
3
23
Bogatek, Ryan
Philip Pocock
12.88
nwi
2
24
Bertrand, Brendon
Gananoque
13.17
nwi
1
25
Kadhum, Dolfy
Bayridge
13.59
nwi
5
26
Gallivan, Liam
Monsignor Paul D
13.76
nwi
5
27
Garrison, Dane
Port Hope
14.04
nwi
5
28
Patterson, Justin
Monsignor Paul D
14.06
nwi
3
29
Babu, Babin
Philip Pocock
14.07
nwi
1
Mens 200m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rothwell, Declan
Carleton Place
23.94
nwi
1
10
2
Dube, Francis
College Jean de
24.37
nwi
1
8
3
Stevenson, Connor
Thousand Islands
24.66
nwi
1
6
4
White, Mauritzio
St Paul's - Tren
24.71
nwi
3
4
5
McEwan, Riley
Arnprior
24.93
nwi
1
2
6
Gagnon, David
College Jean de
24.95
nwi
2
1
7
Omiwole, Michael
Trinity College
25.22
nwi
1
8
Morrell, Cory
Thousand Islands
25.39
nwi
1
9
Lebre, Andrew
St Paul's - Tren
25.76
nwi
3
10
Lee, Andrew
College Jean de
25.82
nwi
1
11
Hayashi, Chris
St Theresa - Bel
26.25
nwi
3
12
Martin, Myson
Monsignor Paul D
26.27
nwi
2
13
Hillis, Liam
Sydenham
26.36
nwi
2
14
Sim, Brayden
East Northumberl
26.84
nwi
3
15
Wontorra, Tim
Trinity College
27.37
nwi
3
16
Weddler, Jesse
Fellowes
27.80
nwi
3
--
Krissalis, Matthew
Philip Pocock
NT
nwi
1
--
Ziese, Jordan
Fellowes
NT
nwi
2
--
Sopha, Brad
Trenton
NT
nwi
3
--
Bayers, Connor
Sydenham
NT
nwi
2
--
Avery, Riley
Trenton
NT
nwi
2
--
Kim, Andy
East Northumberl
NT
nwi
2
--
Barink, Ethan
East Northumberl
NT
nwi
2
--
Rivet, Nathan
Sydenham
NT
nwi
3
Mens 200m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kollie, Dorbor
Longfields
23.81
nwi
1
10
2
Dacosta, Tyler
ES Thériault Ca
24.86
nwi
1
8
3
Smith, Reuben
La Salle - Kings
25.36
nwi
2
6
4
Wardman, Ethan
Carleton Place
25.90
nwi
1
4
5
Burgess, Tyler
Smiths Falls
26.07
nwi
2
2
6
Demers, Josh
Fellowes
26.41
nwi
2
1
7
Anderson, Mack
Gananoque
26.59
nwi
4
8
Massey, Dawson
Thousand Islands
26.64
nwi
3
8
Brown, Andrew
East Northumberl
26.64
nwi
3
10
Seip, Reilly
Perth
26.84
nwi
2
11
Stevens, Justyn
Bayridge
26.87
nwi
1
12
Klawitter, Will
Fellowes
27.12
nwi
2
13
Everdon, Austin
East Northumberl
27.40
nwi
3
14
Gibson, Ryan
Sydenham
27.84
nwi
3
15
Crate, Jordan
Perth
27.95
nwi
2
16
Westcott, Connor
Loyalist
28.01
nwi
1
17
Olmedo, Eric
Philip Pocock
29.06
nwi
1
18
Jiang, Feilan
Longfields
29.73
nwi
4
19
Bossio, Alex
St Theresa - Bel
31.95
nwi
4
20
Phillips, Brett
Loyalist
34.99
nwi
4
--
Schutt, Trent
North Hastings
NT
nwi
3
--
Dubeau, Nathan
Trenton
NT
nwi
4
--
Denderys, Andrew
Philip Pocock
NT
nwi
2
--
Williams, Keilan
Smiths Falls
NT
nwi
4
--
Gill, Jack
Thousand Islands
NT
nwi
3
--
Young, Andrew
Carleton Place
NT
nwi
3
--
Green, Spencer
Gananoque
NT
nwi
4
--
Feijo, Justin
Sydenham
NT
nwi
1
--
Miksza, Matthew
Monsignor Paul D
NT
nwi
3
--
Lackey, Dylan
Perth
NT
nwi
2
--
Campbell, Shawn
Loyalist
NT
nwi
1
Mens 200m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Embury, Wade
Sydenham
21.96
nwi
1
10
2
Plunkett, Jacob
Arnprior
22.73
nwi
1
8
3
Edirisinghe, Akil
Longfields
23.96
nwi
6
6
4
Glover, Jackson
Carleton Place
24.02
nwi
1
4
5
Vos, Tyler
Quinte
24.09
nwi
1
2
6
Croxall, Jackson
Thousand Islands
24.16
nwi
3
1
7
Darbon, Garrett
Carleton Place
24.21
nwi
2
8
Rothwell, Graydon
Carleton Place
24.36
nwi
1
9
Gill, Nick
Renfrew
24.62
nwi
2
10
Comrie, Alex
North Hastings
24.90
nwi
3
11
Park, Jay
Bayridge
25.24
nwi
1
12
Reavie, David
Brockville Colle
25.27
nwi
3
13
Bertrand, Brendon
Gananoque
25.67
nwi
6
14
Brushett, Julian
Frontenac
25.82
nwi
5
15
Hodges, Phil
Brockville Colle
25.98
nwi
3
16
Fellows, Ben
Trenton
26.40
nwi
3
17
Bogatek, Ryan
Philip Pocock
26.60
nwi
2
18
McGale, Ryan
East Northumberl
26.64
nwi
6
19
Gliddon, Nic
St Theresa - Bel
26.69
nwi
4
20
Hunink, Rob
Perth
26.70
nwi
3
21
Running-Adams, Eddie
Sharbot Lake
26.93
nwi
4
22
Gray, Josh
Bayridge
27.20
nwi
1
23
Patterson, Justin
Monsignor Paul D
27.48
nwi
5
24
Wentzell, Alex
Trenton
27.81
nwi
4
25
Radamcher, Philip
Trinity College
27.82
nwi
3
26
Kadhum, Dolfy
Bayridge
28.90
nwi
2
27
Cooke, Colin
South Carleton
29.16
nwi
5
28
Clouthier, Mack
Renfrew
30.78
nwi
4
Mens 400m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Foster, Curtis
Arnprior
56.53
1
10
2
White, Justin
Monsignor Paul D
56.80
1
8
3
Lebre, Andrew
St Paul's - Tren
57.90
1
6
4
Ford, Kyle
Carleton Place
58.91
1
4
5
Bayers, Connor
Sydenham
1:00.54
1
2
6
Bernicky, Curtis
Smiths Falls
1:01.09
1
1
7
West, Aaron
Gananoque
1:03.22
1
8
Clark, Nat
Bayridge
1:05.23
1
9
Stasiw, Andrew
Philip Pocock
1:08.03
1
10
Williamson, Aidan
Perth
1:15.09
1
--
Kelly, Ethan
South Carleton
NT
2
--
Henderson, Josh
Frontenac
NT
1
--
Avery, Riley
Trenton
NT
1
Mens 400m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dacosta, Tyler
ES Thériault Ca
54.25
1
10
2
Kerans, Chris
Thousand Islands
57.94
1
8
3
Labbe, Victor
College Jean de
58.03
1
6
4
Gately, Devon
Ernestown
58.58
2
4
5
Bastedo, Griffin
Bayside
58.62
1
2
6
Massey, Dawson
Thousand Islands
59.22
1
1
7
Anderson, Mack
Gananoque
59.87
2
7
Seo, Freddie
Longfields
59.87
2
9
Howard, Mike
Thousand Islands
1:00.08
1
10
Crate, Jordan
Perth
1:00.24
1
11
Dufresne, Josh
Sydenham
1:02.41
2
12
Whitehead, Zack
Sydenham
1:02.62
1
13
Kemei, Len
Longfields
1:03.79
3
14
Baker, Nicolas
Smiths Falls
1:04.10
3
15
Barrett, Thomas
North Hastings
1:04.31
2
16
Olmedo, Eric
Philip Pocock
1:05.32
1
17
Feijo, Justin
Sydenham
1:06.84
1
18
Drake, Devin
Trenton
1:13.36
2
19
Baronet, Kyle
Monsignor Paul D
1:13.39
1
Mens 400m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Embury, Wade
Sydenham
49.94
1
10
2
Trickey, Ben
Sydenham
50.85
1
8
3
Weatherall, Evan
Quinte
50.98
1
6
4
Edirisinghe, Akil
Longfields
51.30
3
4
5
Leeflang, Colin
Perth
51.94
1
2
6
Nicholas, Jamie
Bayside
52.10
1
1
7
Glover, Jackson
Carleton Place
53.47
1
8
Heaslip, Andrew
Renfrew
53.85
1
9
Gill, Nick
Renfrew
54.55
1
10
Campbell, Mac
Bayridge
54.56
1
11
Desfosses, Emile-Antoine
College Jean de
54.78
1
12
Larson, Brandon
Trenton
55.21
2
13
Comrie, Alex
North Hastings
55.48
2
14
Brown, Lachlan
Carleton Place
56.28
2
15
Cooke, Colin
South Carleton
57.23
3
16
Blomme, Tanner
St Paul's - Tren
57.76
3
17
Zhang, Kevin
College Jean de
58.40
2
18
Flatman, Rhys
Bayside
58.58
2
19
Schmidt, Jacob
East Northumberl
59.11
1
20
Kinkley-Dale, Kyle
Sharbot Lake
59.26
3
20
Buczkowski, Nicholas
ES Thériault Ca
59.26
2
22
Baird, Jason
Longfields
59.32
3
23
Bell, Josh
Sharbot Lake
59.37
3
24
Wentzell, Alex
Trenton
1:00.69
2
25
Radamcher, Philip
Trinity College
1:01.31
3
26
Laite, Logan
Trenton
1:01.59
2
27
Running-Adams, Eddie
Sharbot Lake
1:01.69
2
28
Freymond, Carson
North Hastings
1:02.46
3
29
Radovic, Petar
South Carleton
1:03.31
3
30
Clouthier, Mack
Renfrew
1:07.21
2
Mens 800m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vargas, Louis-Carlos
College Jean de
2:02.56
1
10
2
Marecak, Liam
Bayside
2:04.75
1
8
3
Labbe, Julien
College Jean de
2:06.45
1
6
4
Gagnon, David
College Jean de
2:07.40
1
4
5
Coburn, Carlos
Thousand Islands
2:17.88
1
2
6
Kelly, Ethan
South Carleton
2:20.91
1
1
7
Kruis, Jon
Thousand Islands
2:21.07
1
8
White, Chance
East Northumberl
2:22.76
1
9
Larry, Jakob
East Northumberl
2:23.91
1
10
Longinotti, Sean
East Northumberl
2:24.80
1
11
White, Justin
Monsignor Paul D
2:27.25
1
12
Stasiw, Andrew
Philip Pocock
2:34.28
1
Mens 800m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Payette, William
College Jean de
2:11.09
1
10
2
Muir, Brendan
Thousand Islands
2:12.93
1
8
3
Vargas, Jimmy
College Jean de
2:13.65
1
6
4
Bastedo, Griffin
Bayside
2:15.12
1
4
5
Adams, Nicholas
Sydenham
2:16.46
1
2
6
Gately, Devon
Ernestown
2:17.32
1
1
7
Berry, John
Courtice
2:17.72
1
8
Kerans, Chris
Thousand Islands
2:20.59
1
9
Hynes, Garret
East Northumberl
2:23.85
1
10
Smith, Peter
Perth
2:24.73
1
11
Kemei, Len
Longfields
2:27.08
1
12
Zulfiqar, Abbas
Longfields
2:27.21
1
13
Hartwick, Jacob
Fellowes
2:27.27
1
14
Daviau, Devon
Monsignor Paul D
2:27.63
1
15
Kilburn, Brad
Courtice
2:27.74
1
16
Oosthuizen, Danie
Smiths Falls
2:28.53
1
17
Dufresne, Josh
Sydenham
2:29.76
1
18
Aulakh, Karan
Philip Pocock
2:30.57
1
19
Georgopoulos, Sam
Longfields
2:30.66
1
20
Mahabir, Seth
Trinity College
2:30.91
1
21
Kimball, Matthew
Perth
2:32.48
1
22
Parker, David
Trinity College
2:32.88
1
23
Hiebert, Matthew
Longfields
2:33.90
1
24
Howard, Mike
Thousand Islands
2:34.54
1
25
Kellar, Zach
Frontenac
2:34.79
1
26
Rolland-Dery, Frederik
College Jean de
2:34.99
1
27
Michel, Dallas
Thousand Islands
2:36.77
1
28
Wright, Jarrett
Perth
2:46.19
1
29
Carter, Jordan
Trenton
2:52.00
1
Mens 800m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cole, Keith
Courtice
1:59.57
1
10
2
Nicholas, Jamie
Bayside
2:02.62
1
8
3
Desfosses, Emile-Antoine
College Jean de
2:03.41
1
6
4
Agnew, Sam
Renfrew
2:04.43
1
4
5
Trickey, Ben
Sydenham
2:06.18
1
2
6
Kaca, Michael
Philip Pocock
2:06.52
1
1
7
Adams, Chris
Sydenham
2:09.02
1
8
Ricard, Sam
Trenton
2:09.86
1
9
Brown, Jayson
Thousand Islands
2:11.09
1
10
Dysart, Robert
South Carleton
2:12.81
1
11
Zhang, Kevin
College Jean de
2:13.57
1
12
Marschall, Mads
Courtice
2:14.05
1
13
Larson, Brandon
Trenton
2:14.68
1
14
Schmidt, Jacob
East Northumberl
2:16.18
1
15
Zangerl, Alan
Renfrew
2:16.93
1
16
Ereqi, Xhenis
Philip Pocock
2:17.20
1
17
Judd, Mike
Ernestown
2:17.47
1
18
Agarwal, Apurv
Philip Pocock
2:17.59
1
19
Fellows, Ben
Trenton
2:18.29
1
20
Flatman, Rhys
Bayside
2:20.41
1
21
Rizor, Anton
Trinity College
2:30.22
1
22
Scott, David
Sharbot Lake
2:43.98
1
23
Payne, Kenny
Carleton Place
2:47.67
1
Mens 1500m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Davis, Brad
Bayside
4:15.20
1
10
2
Pettigrew, John
Renfrew
4:19.16
1
8
3
Kirkby, Mitch
Frontenac
4:29.34
1
6
4
Marecak, Liam
Bayside
4:35.97
1
4
5
Poirier, Jeric
ES Thériault Ca
4:45.74
1
2
6
Coburn, Carlos
Thousand Islands
4:46.75
1
1
7
Adams, Nicholas
Sydenham
4:47.68
1
8
Kruis, Jon
Thousand Islands
4:58.66
1
9
Longinotti, Sean
East Northumberl
5:00.64
1
10
Echlin, Gage
Perth
5:03.85
1
11
Neal, Michael
Monsignor Paul D
5:28.28
1
--
Hartwick, Jacob
Fellowes
NT
1
--
Manders, Lucas
Monsignor Paul D
NT
1
--
Mountenay, Mitchell
Loyalist
NT
1
--
Lawless, Justin
Sir Winston Chur
NT
1
--
Milojevil, Janis
Trinity College
NT
1
--
Hassim, Cain
Sir Winston Chur
NT
1
--
Harshaw, Drew
Sir Winston Chur
NT
1
--
Lloyd, Rhodri
Sydenham
NT
1
--
Cauchi, Mitchell
Monsignor Paul D
NT
1
--
Stratford, Nick
Trinity College
NT
1
--
Grigg, Jarret
Ernestown
NT
1
Mens 1500m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Boucher, Bradd
ES Thériault Ca
4:43.16
1
10
2
Vargas, Jimmy
College Jean de
4:45.31
1
8
3
Dowdall, Ryan
La Salle - Kings
4:51.67
1
6
4
Labbe, Victor
College Jean de
4:51.68
1
4
5
Wootton, Brandon
Courtice
4:53.07
1
2
6
Hynes, Garret
East Northumberl
4:53.10
1
1
7
Wootton, Ryan
Courtice
4:54.36
1
8
Hartwick, Jacob
Fellowes
4:54.82
1
9
Bouchard-Paquet, Gregoir
College Jean de
4:55.14
1
10
Smith, Peter
Perth
4:55.71
1
11
Beatty, Justin
Trenton
4:57.04
1
12
Parker, David
Trinity College
5:01.28
1
13
Mahabir, Seth
Trinity College
5:01.61
1
14
Bond, Cole
East Northumberl
5:11.39
1
15
Asselstine, Caleb
Sydenham
5:13.80
1
16
Zulfiqar, Abbas
Longfields
5:19.90
1
17
Kimball, Matthew
Perth
5:20.02
1
18
Georgopoulos, Sam
Longfields
5:23.74
1
19
Michel, Dallas
Thousand Islands
5:24.03
1
20
Wyborn, Zac
Gananoque
5:24.94
1
21
Hiebert, Matthew
Longfields
5:29.36
1
22
LeBlanc, Michael
Sydenham
5:32.67
1
23
McFadden, Logan
Sydenham
5:43.20
1
24
Carter, Jordan
Trenton
5:49.92
1
25
Wright, Jarrett
Perth
5:56.81
1
Mens 1500m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coughler, Jeremy
Port Hope
3:55.82
1
10
2
Holden, Nick
Quinte
4:09.13
1
8
3
Cole, Keith
Courtice
4:15.50
1
6
4
Jones, Zack
Courtice
4:19.81
1
4
5
Despars, Samuel
College Jean de
4:20.96
1
2
6
Lafontant, Felix
Marie-Rivier
4:21.28
1
1
7
Rodley, Garrett
Thousand Islands
4:29.77
1
8
Richards, Ayre
Monsignor Paul D
4:30.91
1
9
Ritchie, Connor
ES Thériault Ca
4:33.19
1
10
Eliot, Matt
Frontenac
4:33.64
1
11
Zangerl, Alan
Renfrew
4:41.46
1
12
Judd, Mike
Ernestown
4:42.18
1
13
Ricard, Sam
Trenton
4:44.79
1
14
Dysart, Robert
South Carleton
4:49.59
1
15
Oliver, Derek
Perth
4:50.45
1
16
Dobbyn, Charlie
St Paul's - Tren
4:51.61
1
17
Buczkowski, Nicholas
ES Thériault Ca
4:51.87
1
18
Blomme, Sawyer
St Paul's - Tren
5:00.80
1
19
Bueley, Patrick
North Dundas
5:01.15
1
20
Miller, Jason
Trenton
5:06.68
1
21
Howes, Skyler
Sharbot Lake
5:14.91
1
22
Laite, Logan
Trenton
5:18.45
1
23
Payne, Kenny
Carleton Place
6:37.91
1
--
Godin, Zachary
Sir Winston Chur
NT
1
--
Brown, Jayson
Thousand Islands
NT
1
--
Ackerman, Nathan
Courtice
NT
1
--
Issei, Yoshida
Loyalist
NT
1
--
Zavtiski, Jon
Courtice
NT
1
--
Wells, Zack
Trinity College
NT
1
--
Hill, Jack
Trinity College
NT
1
--
FORTALEZA, MIKE
Sir Winston Chur
NT
1
--
Raby, Spencer
Sir Winston Chur
NT
1
--
Rizor, Anton
Trinity College
NT
1
Mens 3000m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pettigrew, John
Renfrew
9:12.08
1
10
2
Davis, Brad
Bayside
9:12.32
1
8
3
Vargas, Louis-Carlos
College Jean de
9:27.90
1
6
4
Cauchi, Mitchell
Monsignor Paul D
9:34.66
1
4
5
Kirkby, Mitch
Frontenac
9:42.32
1
2
6
Labbe, Julien
College Jean de
9:49.44
1
1
7
White, Chance
East Northumberl
10:33.82
1
8
Larry, Jakob
East Northumberl
10:38.71
1
9
Manders, Lucas
Monsignor Paul D
11:15.99
1
10
Neal, Michael
Monsignor Paul D
12:12.00
1
--
Hassim, Cain
Sir Winston Chur
DNF
1
Mens 3000m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Berry, John
Courtice
9:56.34
1
10
2
Muir, Brendan
Thousand Islands
9:59.98
1
8
3
Boucher, Bradd
ES Thériault Ca
10:11.77
1
6
4
Payette, William
College Jean de
10:37.42
1
4
5
Bouchard-Paquet, Gregoir
College Jean de
10:47.61
1
2
6
Wootton, Ryan
Courtice
11:04.11
1
1
7
Bond, Cole
East Northumberl
11:04.71
1
8
Wootton, Brandon
Courtice
11:09.84
1
9
Kilburn, Brad
Courtice
11:11.93
1
10
Daviau, Devon
Monsignor Paul D
11:43.10
1
11
Wyborn, Zac
Gananoque
11:45.35
1
12
MacDonald, Phil
Gananoque
11:59.56
1
--
McMunn, Spencer
Thousand Islands
DNF
1
--
Martin, Josh
Courtice
DNF
1
--
Coveney, Millar
Sir Winston Chur
DNF
1
--
Billingsley, Daniel
La Salle - Kings
DNF
1
--
Dath, Brad
Quinte
DNF
1
Mens 3000m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coughler, Jeremy
Port Hope
8:26.34
1
10
2
Holden, Nick
Quinte
8:53.33
1
8
3
Ackerman, Nathan
Courtice
9:15.53
1
6
4
Cole, Keith
Courtice
9:16.55
1
4
5
Johnson, Zach
Monsignor Paul D
9:20.09
1
2
6
Sommerville, Tommy
Perth
9:27.13
1
1
7
Lafontant, Felix
Marie-Rivier
9:31.25
1
8
Wynands, Eric
Thousand Islands
9:35.58
1
9
Despars, Samuel
College Jean de
9:37.72
1
10
Vachon, Nick
East Northumberl
9:48.48
1
11
Zavtiski, Jon
Courtice
9:49.64
1
12
Eliot, Matt
Frontenac
9:55.40
1
13
Doxtator, Adam
Bayside
9:57.72
1
14
Agarwal, Apurv
Philip Pocock
10:02.18
1
15
Ritchie, Connor
ES Thériault Ca
10:14.09
1
16
Dagg, Riley
East Northumberl
10:42.48
1
17
Dobbyn, Charlie
St Paul's - Tren
10:50.97
1
18
Doiron, Gabriel
Monsignor Paul D
10:56.27
1
19
Blomme, Sawyer
St Paul's - Tren
10:59.60
1
20
Beckwith, Chadd
Gananoque
11:04.35
1
--
Raby, Spencer
Sir Winston Chur
NT
1
--
Marschall, Mads
Courtice
NT
1
--
Cormier, Matthew
Sir Winston Chur
NT
1
Mens 2k Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coughler, Jeremy
Port Hope
5:53.22
1
10
2
Rodley, Garrett
Thousand Islands
6:29.33
1
8
3
Johnson, Zach
Monsignor Paul D
6:37.60
1
6
4
Richards, Ayre
Monsignor Paul D
6:39.30
1
4
5
Sommerville, Tommy
Perth
6:42.70
1
2
6
Doxtator, Adam
Bayside
6:51.07
1
1
7
Ereqi, Xhenis
Philip Pocock
6:54.22
1
8
Jones, Zack
Courtice
7:06.52
1
9
Moser, Joey
Sydenham
7:09.67
1
10
Poirier, Jeric
ES Thériault Ca
7:13.60
1
11
Vachon, Nick
East Northumberl
7:16.76
1
12
Weatherhead, Adam
Napanee
7:21.67
1
13
Bennett, Connor
Renfrew
7:22.13
1
14
Dagg, Riley
East Northumberl
7:26.97
1
15
Beckwith, Chadd
Gananoque
7:32.50
1
16
Oliver, Derek
Perth
7:43.53
1
17
Doiron, Gabriel
Monsignor Paul D
7:46.28
1
18
Domen, Nathan
Sharbot Lake
7:48.90
1
19
Burns, Bruce
La Salle - Kings
8:15.56
1
20
Peirson, Thomas
La Salle - Kings
8:31.88
1
21
Kreuger, Dillon
Fellowes
8:36.53
1
--
Zavtiski, Jon
Courtice
NT
1
Mens 100m Hurdles 2'9" height Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Latimer, Brodie
Sydenham
15.29
nwi
1
10
2
Hillis, Liam
Sydenham
16.24
nwi
1
8
3
Gemmell, Scott
Thousand Islands
16.34
nwi
1
6
4
Doyle, Max
Perth
16.41
nwi
2
4
5
Dibbits, Quin
East Northumberl
16.44
nwi
1
2
6
McEwan, Riley
Arnprior
16.59
nwi
1
1
7
Hanzidiakou, Steve
Carleton Place
17.34
nwi
1
8
Flegal, Brody
Arnprior
18.31
nwi
1
9
Ruddy, Willy
Arnprior
18.46
nwi
1
10
Scaletta, Joel
East Northumberl
20.22
nwi
2
11
Tran, Brendan
St Theresa - Bel
20.94
nwi
2
Mens 100m Hurdles 2'9" height Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johns, Philippe
ES Thériault Ca
15.44
nwi
1
10
2
Ferguson, Matthew
Perth
15.45
nwi
1
8
3
Cancian, Tyler
Sydenham
16.06
nwi
2
6
4
Lusk, Eric
Sydenham
16.28
nwi
1
4
5
Brett, Ben
East Northumberl
16.31
nwi
1
2
6
Whitehead, Zack
Sydenham
19.56
nwi
2
1
7
Scott, Devon
Sharbot Lake
19.57
nwi
2
8
Castle, Luke
Thousand Islands
20.79
nwi
1
9
Burton, Connor
Thousand Islands
20.87
nwi
1
Mens 110m Hurdles 3'0" height Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Plunkett, Jacob
Arnprior
14.23
nwi
1
10
2
Lackey, Scott
Carleton Place
16.02
nwi
1
8
3
Toman, Nathan
Arnprior
16.12
nwi
1
6
4
Reavie, David
Brockville Colle
17.55
nwi
1
4
5
Michaud, Trent
East Northumberl
19.49
nwi
1
2
6
Scott, David
Sharbot Lake
19.96
nwi
1
1
Mens 300m Hurdles 2'9" height Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Foster, Curtis
Arnprior
44.33
1
10
2
McEwan, Riley
Arnprior
44.46
1
8
3
Latimer, Brodie
Sydenham
44.53
2
6
4
Doyle, Max
Perth
45.09
1
4
5
Rothwell, Declan
Carleton Place
45.21
1
2
6
Ruddy, Willy
Arnprior
46.32
1
1
7
Dibbits, Quin
East Northumberl
46.86
2
8
Nowakowski, Doni
Perth
47.90
2
9
Scaletta, Joel
East Northumberl
47.94
2
10
Flegal, Brody
Arnprior
48.70
1
Mens 300m Hurdles 2'9" height Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johns, Philippe
ES Thériault Ca
43.22
1
10
2
Beatty, Justin
Trenton
48.21
1
8
3
Brown, Andrew
East Northumberl
49.22
1
6
4
Amos, Ben
Sydenham
50.56
1
4
5
Gibson, Ryan
Sydenham
50.95
1
2
6
Asselstine, Caleb
Sydenham
51.57
2
1
7
Burton, Connor
Thousand Islands
51.90
1
8
Castle, Luke
Thousand Islands
53.43
1
Mens 400m Hurdles 3'0"" height Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Toman, Nathan
Arnprior
58.53
1
10
2
Dearborn, Jay
Sydenham
58.91
1
8
3
Lackey, Scott
Carleton Place
1:02.49
1
6
4
Campbell, Mac
Bayridge
1:03.01
1
4
5
Michaud, Trent
East Northumberl
1:05.71
1
2
6
Moser, Joey
Sydenham
1:06.53
1
1
Mens 4x100m Relay Junior Boys
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Carleton Place
46.52
1
10
2
Relay Team
Thousand Islands
46.99
1
8
3
Relay Team
College Jean de
47.10
1
6
4
Relay Team
Arnprior
48.15
1
4
5
Relay Team
East Northumberl
49.06
1
2
Mens 4x100m Relay Midget Boys
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Carleton Place
48.50
1
10
2
Relay Team
Thousand Islands
49.84
1
8
3
Relay Team
Perth
50.50
1
6
4
Relay Team
East Northumberl
51.54
1
4
5
Relay Team
Smiths Falls
52.42
2
2
6
Relay Team
College Jean de
52.47
1
1
7
Relay Team
Longfields
55.27
2
8
Relay Team
La Salle - Kings
56.62
2
9
Relay Team
Trenton
57.87
2
Mens 4x100m Relay Senior Boys
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Carleton Place
45.19
1
10
2
Relay Team
Perth
47.45
1
8
3
Relay Team
Longfields
53.68
2
6
--
Relay Team
Renfrew
DNF
1
--
Relay Team
Trenton
DQ
2
Mens 4x400m Relay Open Boys
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Sydenham
3:35.89
2
10
2
Relay Team
College Jean de
3:39.20
2
8
3
Relay Team
Renfrew
3:42.64
1
6
4
Relay Team
East Northumberl
3:43.47
1
4
5
Relay Team
Carleton Place
3:44.12
1
2
6
Relay Team
Perth
3:46.85
1
1
7
Relay Team
Trenton
3:47.73
2
8
Relay Team
College Jean de
3:55.63
2
9
Relay Team
ES Thériault Ca
4:03.30
1
10
Relay Team
Trenton
4:13.36
2
11
Relay Team
East Northumberl
4:13.41
1
--
Relay Team
Sydenham
NT
2
Mens Shot Put 12 lb. Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Molina, Ryan
Philip Pocock
14.12m
(46'3.75)
1
10
2
Guirandou, Denzel
Thousand Islands
13.82m
(45'4)
1
8
3
Raymond, Wade
Ernestown
13.30m
(43'7.5)
1
6
4
White, Nathan
Thousand Islands
12.90m
(42'3.75)
1
4
5
Clare, Eric
Bayside
12.55m
(41'2)
1
2
6
Dupuis, Patrick
Perth
12.33m
(40'5.25)
1
1
7
Drezin, Michael
Thousand Islands
11.54m
(37'10.25)
1
8
Hoegi, Garret
La Salle - Kings
11.08m
(36'4)
1
9
Balfaur, Jimi
Perth
11.04m
(36'2.5)
1
10
Belisle, Philippe
College Jean de
11.01m
(36'1.25)
1
11
Domen, Nathan
Sharbot Lake
10.74m
(35'2.75)
1
12
Dick, Dillan
Fellowes
10.70m
(35'1.25)
1
13
Biskys, Matthew
Philip Pocock
10.63m
(34'10.5)
1
14
Zerafra, Dylan
Philip Pocock
10.58m
(34'8.5)
1
15
Wilson, Ivan
Sharbot Lake
9.93m
(32'6.75)
1
16
Woods, Zac
Napanee
9.90m
(32'5.75)
1
17
Liu, Wen Tao
College Jean de
9.61m
(31'6.25)
1
18
Erkan, Aiden
Ernestown
9.20m
(30'2)
1
Mens Shot Put 12 lb. Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Polinski, Daniel
Philip Pocock
18.00m
(59'0.5)
1
10
2
Vinkle, Johnny
Sharbot Lake
14.53m
(47'8)
1
8
3
Cathcart, Kyle
Thousand Islands
14.13m
(46'4.25)
1
6
4
Filipoff, Alex
Perth
12.66m
(41'6.25)
1
4
5
Blanchard, Dustin
Thousand Islands
12.51m
(41'0.5)
1
2
6
Rollings, Matthew
Carleton Place
12.06m
(39'6.75)
1
1
7
Crain, Mitchell
Perth
11.39m
(37'4.25)
1
8
Ciuffreda, Dustyn
Philip Pocock
10.96m
(35'11.5)
1
9
Zayat, Sami
College Jean de
10.84m
(35'6.75)
1
10
Dumond, Garrett
Frontenac
10.78m
(35'4.25)
1
11
McLeese, Cody
Renfrew
10.58m
(34'8.5)
1
12
Crawford, Robbie
Sharbot Lake
10.43m
(34'2.5)
1
13
Sloat, Russell
Perth
10.41m
(34'1.75)
1
14
Le Ber, Steven
Marie-Rivier
10.40m
(34'1.25)
1
15
Muchmore, Luke
Frontenac
10.30m
(33'9.5)
1
16
Verch, Chase
Fellowes
10.20m
(33'5.5)
1
17
Burtenshaw, Konner
Ernestown
9.77m
(32'0.5)
1
18
McGreer, Nolan
Frontenac
9.73m
(31'11)
1
19
Kehoe, Freddie
Sharbot Lake
9.32m
(30'6.75)
1
20
Rupert, Kyle
Sydenham
9.17m
(30'1)
1
21
Harvey, Kyle
Renfrew
9.07m
(29'9)
1
22
Tripp, Stig
Trenton
8.73m
(28'7.5)
1
23
Gavouyere, Marc-Andre
College Jean de
8.38m
(27'5.75)
1
--
Weippert, Austin
Courtice
ND
(--)
1
--
Wilson, Taylor
Renfrew
ND
(--)
1
--
Howes, Christian
Napanee
ND
(--)
1
--
Halpenny, Cameron
Smiths Falls
ND
(--)
1
Mens Shot Put 4 kg. Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nedow, Tom
Thousand Islands
12.04m
(39'6)
1
10
2
Klatt, Kurtis
Fellowes
11.89m
(39'0)
1
8
3
Armstrong, Tanner
Frontenac
11.41m
(37'5)
1
6
4
Barton, Andrew
Thousand Islands
11.32m
(37'1.5)
1
4
5
Raper, Mitchell
Monsignor Paul D
11.11m
(36'5.25)
1
2
6
Frederick, Will
Fellowes
10.94m
(35'10.5)
1
1
7
Caserta, Anthony
Perth
10.67m
(35'0)
1
8
Vanderlaan, Adam
Bayridge
10.49m
(34'4.75)
1
9
Stafford, Alex
Renfrew
10.05m
(32'11.5)
1
10
Osazuwa, Obosa
Philip Pocock
10.03m
(32'10.75)
1
11
Fischer, Devon
Fellowes
9.77m
(32'0.5)
1
12
Douglas, Braden
Smiths Falls
9.66m
(31'8.25)
1
13
McFarlane, Ryan
Carleton Place
9.61m
(31'6.25)
1
14
Kirkby-Davey, Tyler
Gananoque
8.66m
(28'4.75)
1
15
McLeese, Thomas
Renfrew
8.40m
(27'6.5)
1
16
Connaughan, Ryan
Fellowes
7.89m
(25'10.5)
1
17
Carbone, Noah
Fellowes
7.74m
(25'4.5)
1
18
Shaw, Robby
East Northumberl
7.32m
(24'0)
1
19
Peterson, Kevin
East Northumberl
7.07m
(23'2.25)
1
20
Bromley, Tanner
Fellowes
5.70m
(18'8.25)
1
Mens Discus 1 kg. Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cathcart, Cole
Thousand Islands
48.85m
(160'3)
1
10
2
Smith, Tom
Thousand Islands
42.45m
(139'3.25)
1
8
3
Guirandou, Denzel
Thousand Islands
40.56m
(133'0.75)
1
6
4
McNaughton, Jamie
Carleton Place
39.61m
(129'11.25)
1
4
5
Drezin, Michael
Thousand Islands
37.47m
(122'11)
1
6
Woods, Zac
Napanee
37.30m
(122'4.5)
1
2
7
Cross, Ben
Frontenac
35.80m
(117'5.25)
1
1
8
Molina, Ryan
Philip Pocock
35.07m
(115'0.5)
1
9
Biskys, Matthew
Philip Pocock
30.68m
(100'7.75)
1
10
White, Nathan
Thousand Islands
29.85m
(97'11)
1
11
Erkan, Aiden
Ernestown
29.58m
(97'0.5)
1
12
Wilson, Ivan
Sharbot Lake
29.37m
(96'4.25)
1
13
Belisle, Philippe
College Jean de
29.10m
(95'5.5)
1
14
Brash, Jacob
Sharbot Lake
28.19m
(92'5.75)
1
15
Dick, Dillan
Fellowes
26.74m
(87'8.75)
1
16
Balfaur, Jimi
Perth
26.38m
(86'6.5)
1
17
Raymond, Wade
Ernestown
25.92m
(85'0.25)
1
18
Liu, Wen Tao
College Jean de
25.85m
(84'9.5)
1
19
Dupuis, Patrick
Perth
23.83m
(78'2)
1
20
Rowlatt, Brent
Frontenac
22.63m
(74'2.75)
1
--
Baronet, Jordan
Monsignor Paul D
FOUL
(--)
1
--
Watson, Jake
Sharbot Lake
FOUL
(--)
1
Mens Discus 1.6 kg. Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Armstrong, Tanner
Frontenac
35.02m
(114'10.5)
1
10
2
Osazuwa, Obosa
Philip Pocock
34.34m
(112'7.75)
1
8
3
Chong, Addison
Longfields
33.80m
(110'10.5)
1
6
4
Raper, Mitchell
Monsignor Paul D
31.44m
(103'1.75)
1
4
5
Baronet, Kyle
Monsignor Paul D
30.90m
(101'4.5)
1
2
6
Stafford, Alex
Renfrew
30.89m
(101'4)
1
1
7
Vanderlaan, Adam
Bayridge
30.08m
(98'8.25)
1
8
Barton, Andrew
Thousand Islands
28.57m
(93'8.75)
1
9
Frederick, Will
Fellowes
28.17m
(92'5)
1
10
Caserta, Anthony
Perth
27.39m
(89'10.25)
1
11
Matsushita, Toshiya
Carleton Place
26.85m
(88'1)
1
12
Nedow, Tom
Thousand Islands
26.83m
(88'0.25)
1
13
Klatt, Kurtis
Fellowes
26.80m
(87'11)
1
14
Steele, Brendan
Frontenac
25.34m
(83'1.5)
1
15
McLeese, Thomas
Renfrew
25.22m
(82'8.75)
1
16
Desjardin, Ashton
Smiths Falls
24.33m
(79'9.75)
1
17
Drake, Devin
Trenton
23.25m
(76'3.25)
1
18
Melo, Joel
La Salle - Kings
22.90m
(75'1.5)
1
19
Seip, Reilly
Perth
22.39m
(73'5.5)
1
20
Fischer, Devon
Fellowes
21.75m
(71'4.25)
1
21
Peterson, Kevin
East Northumberl
21.55m
(70'8.25)
1
22
Rightmeyer, Harry
Trenton
16.21m
(53'2)
1
23
Bromley, Tanner
Fellowes
13.48m
(44'2.5)
1
--
Bossio, Alex
St Theresa - Bel
ND
(--)
1
--
Berry, Brandon
Trenton
ND
(--)
1
--
Shaw, Robby
East Northumberl
ND
(--)
1
Mens Discus 1.6 kg. Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Polinski, Daniel
Philip Pocock
54.98m
(180'4.5)
1
10
2
McLeese, Cody
Renfrew
41.43m
(135'11)
1
8
3
MacDonald, Eric
Trenton
39.88m
(130'10)
1
6
4
Rollings, Matthew
Carleton Place
38.89m
(127'7)
1
4
5
Verch, Chase
Fellowes
35.22m
(115'6.5)
1
2
6
Cathcart, Kyle
Thousand Islands
34.38m
(112'9.5)
1
1
7
Muchmore, Luke
Frontenac
33.23m
(109'0.25)
1
8
Green, Kyle
Quinte
32.62m
(107'0.25)
1
9
Ciuffreda, Dustyn
Philip Pocock
31.99m
(104'11.25)
1
10
Howes, Christian
Napanee
31.27m
(102'7)
1
11
Cochrane, Sean
Philip Pocock
30.35m
(99'6.75)
1
12
Metzger, Greg
North Hastings
29.20m
(95'9.5)
1
13
Fairholme, Charlie
Sydenham
29.15m
(95'7.5)
1
14
Sparks, Chris
Frontenac
28.39m
(93'1.5)
1
15
Zayat, Sami
College Jean de
26.70m
(87'7)
1
16
Le Ber, Steven
Marie-Rivier
25.91m
(85'0)
1
17
Salt, Nick
St Theresa - Bel
25.05m
(82'2)
1
18
McGreer, Nolan
Frontenac
24.76m
(81'2.75)
1
19
Moore, Morgan
North Hastings
23.69m
(77'8.5)
1
20
Kehoe, Freddie
Sharbot Lake
23.50m
(77'1)
1
21
Sears, Wyatt
North Hastings
23.11m
(75'9.75)
1
22
Erkan, Casey
Ernestown
22.52m
(73'10.5)
1
23
Rupert, Kyle
Sydenham
21.15m
(69'4.5)
1
24
Kucera, Rob
Monsignor Paul D
19.66m
(64'6)
1
25
Gavouyere, Marc-Andre
College Jean de
19.40m
(63'7.75)
1
26
Gahagan, Kyle
Courtice
17.82m
(58'5.5)
1
27
Brushett, Julian
Frontenac
17.17m
(56'3.75)
1
28
Weippert, Austin
Courtice
12.05m
(39'6.25)
1
--
Gorr, Tim
Fellowes
ND
(--)
1
Mens Javelin 600 gm. Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cross, Ben
Frontenac
45.99m
(150'10.5)
1
10
2
Gilbert, Nic
Thousand Islands
44.12m
(144'9)
1
8
3
Belisle, Philippe
College Jean de
40.30m
(132'2.5)
1
6
4
Krissalis, Matthew
Philip Pocock
39.68m
(130'2)
1
4
5
Meeks, Taylor
Sharbot Lake
36.89m
(121'0.25)
1
2
6
West, Aaron
Gananoque
36.68m
(120'4)
1
1
7
Hansen, Eli
Perth
34.76m
(114'0.5)
1
8
Biskys, Matthew
Philip Pocock
34.21m
(112'2.75)
1
9
Baronet, Jordan
Monsignor Paul D
33.32m
(109'3.75)
1
10
Brash, Jacob
Sharbot Lake
33.11m
(108'7.5)
1
11
Smith, Liam
Thousand Islands
32.99m
(108'2.75)
1
12
Erkan, Aiden
Ernestown
32.96m
(108'1.5)
1
13
Liu, Wen Tao
College Jean de
32.74m
(107'4.75)
1
14
Drezin, Michael
Thousand Islands
32.17m
(105'6.5)
1
15
Asimankis, Alex
Philip Pocock
31.17m
(102'3)
1
16
Sim, Brayden
East Northumberl
31.11m
(102'0.75)
1
17
Henderson, Josh
Frontenac
29.63m
(97'2.5)
1
18
Rowlatt, Brent
Frontenac
29.31m
(96'1.75)
1
19
Bayers, Connor
Sydenham
28.13m
(92'3.25)
1
20
McCormick, Byron
Perth
27.75m
(91'0.5)
1
21
Molina, Ryan
Philip Pocock
27.53m
(90'3.75)
1
22
Wilson, Ivan
Sharbot Lake
23.59m
(77'4.5)
1
--
Shean, Jon
Arnprior
ND
(--)
1
--
Hoegi, Garret
La Salle - Kings
ND
(--)
1
--
Raymond, Wade
Ernestown
ND
(--)
1
--
McGonegal, Vincent
Ernestown
ND
(--)
1
--
Dick, Dillan
Fellowes
ND
(--)
1
Mens Javelin 600 gm. Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nedow, Tom
Thousand Islands
45.05m
(147'9.5)
1
10
2
Allingham, Austin
Thousand Islands
43.06m
(141'3.25)
1
8
3
Raper, Mitchell
Monsignor Paul D
42.74m
(140'2.5)
1
6
4
Armstrong, Tanner
Frontenac
36.04m
(118'2.75)
1
4
5
Johns, Philippe
ES Thériault Ca
35.10m
(115'1.75)
1
1.50
5
Drake, Devin
Trenton
35.10m
(115'1.75)
1
1.50
7
Vaters, Shane
Perth
32.60m
(106'11.25)
1
8
Chong, Addison
Longfields
30.54m
(100'2.25)
1
9
Bossio, Alex
St Theresa - Bel
29.13m
(95'6.75)
1
10
Barton, Andrew
Thousand Islands
28.94m
(94'11.25)
1
11
Barrett, Thomas
North Hastings
28.79m
(94'5.25)
1
12
McFarlane, Ryan
Carleton Place
28.29m
(92'9.75)
1
13
Steele, Brendan
Frontenac
27.53m
(90'3.75)
1
14
Baronet, Kyle
Monsignor Paul D
27.25m
(89'4.75)
1
15
Rayner, Brad
East Northumberl
26.27m
(86'2.25)
1
16
Frederick, Will
Fellowes
24.67m
(80'11.25)
1
17
Carbone, Noah
Fellowes
23.34m
(76'6.75)
1
18
Rumeo, Tristan
St Paul's - Tren
20.80m
(68'2.75)
1
19
Klatt, Kurtis
Fellowes
20.25m
(66'5)
1
20
Connaughan, Ryan
Fellowes
20.12m
(66'0)
1
21
Bromley, Tanner
Fellowes
19.90m
(65'3.25)
1
22
Peterson, Kevin
East Northumberl
18.51m
(60'8.5)
1
23
Gordon, John
Brockville Colle
18.38m
(60'3.5)
1
24
Berry, Brandon
Trenton
16.27m
(53'4.5)
1
--
Melo, Joel
La Salle - Kings
ND
(--)
1
--
McEwen, Brayden
Carleton Place
ND
(--)
1
--
Fischer, Devon
Fellowes
ND
(--)
1
--
Piazzi, Mathieu
La Salle - Kings
ND
(--)
1
Mens Javelin 800 gm. Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sloat, Russell
Perth
50.21m
(164'8.75)
1
10
2
Thero, Josh
Renfrew
47.87m
(157'0.5)
1
8
3
Dearborn, Jay
Sydenham
47.65m
(156'3.75)
1
6
4
Wargala, Mark
St Paul's - Tren
44.34m
(145'5.5)
1
4
5
Gavouyere, Marc-Andre
College Jean de
41.86m
(137'4)
1
2
6
MacDonald, Eric
Trenton
39.04m
(128'1)
1
1
7
Sparks, Chris
Frontenac
38.56m
(126'6)
1
8
Zayat, Sami
College Jean de
38.03m
(124'9)
1
9
Blanchard, Dustin
Thousand Islands
36.76m
(120'7)
1
10
Verch, Chase
Fellowes
36.23m
(118'10.25)
1
11
Howes, Skyler
Sharbot Lake
32.98m
(108'2.25)
1
12
Blair, Fraser
Brockville Colle
31.95m
(104'9.75)
1
13
Ciuffreda, Dustyn
Philip Pocock
29.34m
(96'3)
1
--
Kucera, Rob
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
--
Hunink, Rob
Perth
ND
(--)
1
--
Brayton-Kelly, Chad
Thousand Islands
ND
(--)
1
--
Burtenshaw, Konner
Ernestown
ND
(--)
1
--
Moore, Morgan
North Hastings
ND
(--)
1
--
Miller, Jason
Trenton
ND
(--)
1
--
Gahagan, Kyle
Courtice
ND
(--)
1
--
Brushett, Julian
Frontenac
ND
(--)
1
--
Cocomello, Louie
Philip Pocock
ND
(--)
1
--
MacDonald, Roddy
Gananoque
ND
(--)
1
--
Sears, Wyatt
North Hastings
ND
(--)
1
Mens High Jump Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cox, David
Sharbot Lake
1.73m
(5'8)
1
10
2
Gilbert, Nic
Thousand Islands
1.70m
(5'6.75)
1
8
3
Davidson, Bryce
Fellowes
1.65m
(5'4.75)
1
6
4
McMunn, Brendan
Carleton Place
1.60m
(5'2.75)
1
4
5
Coburn, Carlos
Thousand Islands
1.50m
(4'11)
1
1.50
5
Bernicky, Curtis
Smiths Falls
1.50m
(4'11)
1
1.50
6
Cafley, Taylor
Perth
1.50m
(4'11)
1
--
Lee, Andrew
College Jean de
NH
(--)
1
--
Tran, Brendan
St Theresa - Bel
NH
(--)
1
--
Sim, Brayden
East Northumberl
NH
(--)
1
Mens High Jump Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lusk, Eric
Sydenham
1.70m
(5'6.75)
1
10
2
Gardiner, David
Carleton Place
1.60m
(5'2.75)
1
8
3
Ferguson, Matthew
Perth
1.60m
(5'2.75)
1
6
4
Glas, Clifford
Smiths Falls
1.55m
(5'1)
1
3
4
Vandervart, Clarke
Carleton Place
1.55m
(5'1)
1
3
5
Alderman, Alec
Trenton
1.55m
(5'1)
1
1
7
Reis, Justin
Carleton Place
1.50m
(4'11)
1
7
Rosien, Jonathan
Fellowes
1.50m
(4'11)
1
7
Termarsch, Ben
Fellowes
1.50m
(4'11)
1
7
Haig, Kyle
East Northumberl
1.50m
(4'11)
1
7
Rayner, Brad
East Northumberl
1.50m
(4'11)
1
12
Veley, Lucas
Sydenham
1.45m
(4'9)
1
12
Mastin, Jacob
Courtice
1.45m
(4'9)
1
12
Duschene, Skylar
Perth
1.45m
(4'9)
1
Mens High Jump Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fray, Leaugan
Trenton
2.00m
(6'6.5)
1
10
2
Dearborn, Jay
Sydenham
1.75m
(5'8.75)
1
6
2
Gorr, Tim
Fellowes
1.75m
(5'8.75)
1
6
2
Darbon, Garrett
Carleton Place
1.75m
(5'8.75)
1
6
5
Rathwell, Scott
Perth
1.70m
(5'6.75)
1
1
5
Blair, Fraser
Brockville Colle
1.70m
(5'6.75)
1
1
5
Comrie, Alex
North Hastings
1.70m
(5'6.75)
1
1
8
Crawford, Robbie
Sharbot Lake
1.65m
(5'4.75)
1
9
Hole, Branden
Sharbot Lake
1.55m
(5'1)
1
--
McClausland, Chad
South Carleton
NH
(--)
1
Mens Long Jump Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cross, Ben
Frontenac
5.67m
(18'7)
nwi
1
10
2
Gemmell, Scott
Thousand Islands
5.45m
(17'10.5)
nwi
1
8
3
Dube, Francis
College Jean de
5.19m
(17'0.25)
nwi
1
6
4
Cafley, Taylor
Perth
5.11m
(16'9)
nwi
1
4
5
Gauthier, Ryan
Fellowes
4.72m
(15'5.75)
nwi
1
1.50
5
West, Aaron
Gananoque
4.72m
(15'5.75)
nwi
1
1.50
7
Barrett, Josh
Bayridge
4.64m
(15'2.5)
nwi
1
8
Watson, Jake
Sharbot Lake
3.17m
(10'4.75)
nwi
1
--
Ayeni, Stephen
Trinity College
ND
(--)
nwi
1
--
White, Nathan
Thousand Islands
ND
(--)
nwi
1
--
Omiwole, Michael
Trinity College
ND
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Allingham, Austin
Thousand Islands
5.68m
(18'7.5)
nwi
1
10
2
Dacosta, Tyler
ES Thériault Ca
5.51m
(18'0.75)
nwi
1
8
3
Smith, Reuben
La Salle - Kings
5.34m
(17'6)
nwi
1
6
4
VanVlack, Levi
Napanee
5.24m
(17'2.25)
nwi
1
4
5
Denderys, Andrew
Philip Pocock
5.02m
(16'5.5)
nwi
1
2
6
Legget, Cameron
Bayridge
4.95m
(16'2.75)
nwi
1
1
7
Veley, Lucas
Sydenham
4.91m
(16'1.25)
nwi
1
8
Rosien, Jonathan
Fellowes
4.87m
(15'11.5)
nwi
1
9
Glas, Clifford
Smiths Falls
4.84m
(15'10.5)
nwi
1
10
Hewitt, Devin
Thousand Islands
4.77m
(15'7.75)
nwi
1
11
Freeman, Tyler
East Northumberl
4.76m
(15'7.25)
nwi
1
12
Termarsch, Ben
Fellowes
4.50m
(14'9)
nwi
1
13
Desjardin, Ashton
Smiths Falls
4.48m
(14'8.25)
nwi
1
14
Alderman, Alec
Trenton
4.45m
(14'7)
nwi
1
15
Wyborn, Zac
Gananoque
4.44m
(14'6.75)
nwi
1
16
Haig, Kyle
East Northumberl
4.02m
(13'2.25)
nwi
1
17
Mastin, Jacob
Courtice
4.00m
(13'1.25)
nwi
1
18
Gordon, John
Brockville Colle
3.60m
(11'9.5)
nwi
1
--
Rightmeyer, Harry
Trenton
ND
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fray, Leaugan
Trenton
6.71m
(22'0)
nwi
1
10
2
Cornelisse, Alex
Thousand Islands
6.02m
(19'9)
nwi
1
8
3
Blanchard, Dustin
Thousand Islands
5.99m
(19'7.75)
nwi
1
6
4
Thompson, Nathaniel
Longfields
5.86m
(19'2.5)
nwi
1
4
5
Glover, Jackson
Carleton Place
5.85m
(19'2.25)
nwi
1
2
6
Thompson, Dylan
Gananoque
5.84m
(19'1.75)
nwi
1
1
7
Fallis, Brent
Ernestown
5.78m
(18'11.5)
nwi
1
8
Bell, Jacob
Ernestown
5.72m
(18'9)
nwi
1
9
Girdler, Michael
Port Hope
5.61m
(18'4.75)
nwi
1
10
Thompson, Brycen
Quinte
5.60m
(18'4.25)
nwi
1
11
Veley, Jake
Sydenham
5.41m
(17'8.75)
nwi
1
12
Radovic, Petar
South Carleton
5.37m
(17'7.25)
nwi
1
13
Blair, Fraser
Brockville Colle
5.36m
(17'7)
nwi
1
14
Legare, Brandon
St Lawrence
5.23m
(17'1.75)
nwi
1
15
Quinn, Greg
East Northumberl
5.21m
(17'1)
nwi
1
16
Park, Daesun
Fellowes
5.18m
(16'11.75)
nwi
1
17
Kohlsmith-Alguire, Willi
Fellowes
5.15m
(16'10.75)
nwi
1
18
Everson, Tyler
Port Hope
5.14m
(16'10.25)
nwi
1
19
Poirier, Brandon
St Lawrence
5.10m
(16'8.75)
nwi
1
20
Cole, Bruce
Renfrew
5.04m
(16'6.25)
nwi
1
21
Crawford, Robbie
Sharbot Lake
4.84m
(15'10.5)
nwi
1
22
Davis, Matt
Napanee
4.83m
(15'10)
nwi
1
23
Tyson, Travis
Sharbot Lake
4.75m
(15'7)
nwi
1
24
McClausland, Chad
South Carleton
4.60m
(15'1)
nwi
1
25
Johns, Jacob
Carleton Place
4.58m
(15'0.25)
nwi
1
26
Hole, Branden
Sharbot Lake
4.46m
(14'7.5)
nwi
1
27
Sydock, Ian
Frontenac
4.30m
(14'1.25)
nwi
1
28
Garrison, Dane
Port Hope
4.27m
(14'0)
nwi
1
29
Babu, Babin
Philip Pocock
4.17m
(13'8)
nwi
1
30
Allen, Carter
Quinte
4.16m
(13'7.75)
nwi
1
31
Musclow, Sean
Fellowes
3.99m
(13'1)
nwi
1
32
Tripp, Stig
Trenton
3.58m
(11'8.75)
nwi
1
Mens Triple Jump Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kim, Andy
East Northumberl
11.92m
(39'1.25)
nwi
1
10
2
Selleck, Payden
Thousand Islands
11.73m
(38'5.75)
nwi
1
8
3
Barrett, Josh
Bayridge
11.40m
(37'4.75)
nwi
1
6
4
Morrell, Cory
Thousand Islands
11.11m
(36'5.25)
nwi
1
4
5
Cafley, Taylor
Perth
10.54m
(34'6.75)
nwi
1
2
6
Lee, Andrew
College Jean de
10.23m
(33'6.75)
nwi
1
1
7
Cox, David
Sharbot Lake
10.15m
(33'3.5)
nwi
1
8
Gauthier, Ryan
Fellowes
9.41m
(30'10.25)
nwi
1
9
Meeks, Taylor
Sharbot Lake
9.30m
(30'6)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Allingham, Austin
Thousand Islands
11.91m
(39'0.75)
nwi
1
10
2
VanVlack, Levi
Napanee
11.17m
(36'7.75)
nwi
1
8
3
Gardiner, David
Carleton Place
10.94m
(35'10.5)
nwi
1
6
4
Cancian, Tyler
Sydenham
10.79m
(35'4.75)
nwi
1
4
5
Alderman, Alec
Trenton
10.65m
(34'11.25)
nwi
1
2
6
Freeman, Tyler
East Northumberl
10.64m
(34'10.75)
nwi
1
1
7
Legget, Cameron
Bayridge
10.27m
(33'8.25)
nwi
1
8
Rosien, Jonathan
Fellowes
10.04m
(32'11.25)
nwi
1
9
Amos, Ben
Sydenham
9.96m
(32'8)
nwi
1
10
Baker, Nicolas
Smiths Falls
9.95m
(32'7.5)
nwi
1
11
Termarsch, Ben
Fellowes
9.93m
(32'6.75)
nwi
1
12
Desjardin, Ashton
Smiths Falls
9.71m
(31'10.25)
nwi
1
13
Scott, Devon
Sharbot Lake
9.70m
(31'9.75)
nwi
1
Mens Triple Jump Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fray, Leaugan
Trenton
13.39m
(43'11)
nwi
1
10
2
Cornelisse, Alex
Thousand Islands
12.75m
(41'9.75)
nwi
1
8
3
Everson, Tyler
Port Hope
11.63m
(38'1.75)
nwi
1
6
4
Bell, Jacob
Ernestown
11.54m
(37'10.25)
nwi
1
4
5
Park, Daesun
Fellowes
11.29m
(37'0.25)
nwi
1
2
6
Davis, Matt
Napanee
11.19m
(36'8.5)
nwi
1
1
7
Fallis, Brent
Ernestown
10.99m
(36'0.5)
nwi
1
8
Tyson, Travis
Sharbot Lake
10.98m
(36'0.25)
nwi
1
9
Girdler, Michael
Port Hope
10.90m
(35'9)
nwi
1
10
Michaud, Trent
East Northumberl
10.86m
(35'7.5)
nwi
1
11
Erkan, Casey
Ernestown
10.85m
(35'7)
nwi
1
12
Veley, Jake
Sydenham
10.74m
(35'2.75)
nwi
1
13
Poirier, Brandon
St Lawrence
10.73m
(35'2.25)
nwi
1
14
Kinkley-Dale, Kyle
Sharbot Lake
10.57m
(34'8)
nwi
1
15
Cole, Bruce
Renfrew
10.55m
(34'7.25)
nwi
1
16
Heaslip, Andrew
Renfrew
10.40m
(34'1.25)
nwi
1
17
Sydock, Ian
Frontenac
10.39m
(34'1)
nwi
1
18
Kohlsmith-Alguire, Willi
Fellowes
9.89m
(32'5.25)
nwi
1
19
Tripp, Stig
Trenton
8.26m
(27'1)
nwi
1
--
Thompson, Dylan
Gananoque
ND
(--)
nwi
1
--
Quinn, Greg
East Northumberl
ND
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Elliott, Keegan
Thousand Islands
3.65m
(11'11.5)
1
10
2
Mulhearn, Keegan
Char-Lan Dhs
3.20m
(10'5.75)
1
8
3
Guillot, Noah
Carleton Place
3.05m
(10'0)
1
6
4
Primeau, Brandan
St Lawrence
2.60m
(8'6.25)
1
4
5
MacDougall, Jake
Char-Lan Dhs
2.60m
(8'6.25)
1
2
6
Anderson, Kenny
St Lawrence
2.15m
(7'0.5)
1
1
--
McDonell, Gill
Char-Lan Dhs
NH
(--)
1
--
McNaughton, Jamie
Carleton Place
NH
(--)
1
--
Mulley, Rob
St Lawrence
NH
(--)
1
--
Findlay, Connor
North Dundas
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dumbrille, Thomas
Thousand Islands
2.70m
(8'10.25)
1
10
2
Cowan, Sam
Thousand Islands
2.65m
(8'8.25)
1
8
3
Fenlong, Jared
Thousand Islands
2.50m
(8'2.25)
1
6
4
Sauve, Nick
St Lawrence
2.50m
(8'2.25)
1
4
5
Brown, Cam
Thousand Islands
2.50m
(8'2.25)
1
6
Vandervart, Clarke
Carleton Place
2.20m
(7'2.5)
1
2
7
McEwen, Brayden
Carleton Place
2.20m
(7'2.5)
1
1
7
Johnson, Mitchel
Thousand Islands
2.20m
(7'2.5)
1
9
Vanderburg, Dylan
Char-Lan Dhs
2.05m
(6'8.5)
1
9
Beames, Luke
Thousand Islands
2.05m
(6'8.5)
1
9
Hewitt, Devin
Thousand Islands
2.05m
(6'8.5)
1
12
McNeely, Bennett
Carleton Place
1.90m
(6'2.75)
1
Mens Pole Vault Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cowan, Eric
Thousand Islands
4.10m
(13'5.25)
1
10
2
Zanchetta, Cole
Thousand Islands
3.60m
(11'9.5)
1
6
2
McNaughton, Duncan
Carleton Place
3.60m
(11'9.5)
1
6
2
Lecky, William
Char-Lan Dhs
3.60m
(11'9.5)
1
6
5
Kuipers, Edwin
Char-Lan Dhs
3.40m
(11'1.75)
1
2
--
Roddick, Jamie
Thousand Islands
NH
(--)
1
--
Crockett, Brendan
St Lawrence
NH
(--)
1
6
McIntyre, Ben
Thousand Islands
--
(--)
1
9999.99
6
Trumper, Daniel
North Dundas
--
(--)
1
9999.99
6
Johns, Jacob
Carleton Place
--
(--)
1
9999.99
Womens 100m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Andrews, Kasey
Thousand Islands
12.94
nwi
1
10
2
Patasi, Petra
Smiths Falls
13.27
nwi
1
8
3
Tougas, Anabelle
College Jean de
13.34
nwi
1
6
4
Harvie, Melissa
Carleton Place
13.43
nwi
1
4
5
Amsden, Rachael
Bayridge
13.86
nwi
1
2
6
Towell, Shelby
Thousand Islands
13.88
nwi
1
1
7
Phillips, Sarah
Thousand Islands
14.01
nwi
1
8
Lanctot, Vickie
College Jean de
14.58
nwi
1
Womens 100m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Andrews, Kasey
Thousand Islands
13.04
nwi
2
2
Tougas, Anabelle
College Jean de
13.28
nwi
3
3
Patasi, Petra
Smiths Falls
13.42
nwi
3
4
Harvie, Melissa
Carleton Place
13.50
nwi
2
5
Amsden, Rachael
Bayridge
13.82
nwi
1
6
Towell, Shelby
Thousand Islands
13.91
nwi
3
7
Phillips, Sarah
Thousand Islands
14.24
nwi
3
8
Lanctot, Vickie
College Jean de
14.28
nwi
1
9
Khawas, Nadia
South Carleton
14.58
nwi
3
10
Corkery, Tori
North Dundas
14.59
nwi
1
11
Ito, Kylie
Trinity College
14.62
nwi
1
12
Nilachart, Aom
Trenton
14.74
nwi
3
13
Boyles, Kelsey
Bayridge
14.76
nwi
2
14
Makin, Abby
Frontenac
14.97
nwi
2
15
Latour, Haley
Monsignor Paul D
15.39
nwi
2
16
Shchybyvolok, Iryna
Philip Pocock
16.15
nwi
1
17
Chorley, Britany
North Hastings
19.29
nwi
2
Womens 100m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jackson, Audrey
College Jean de
12.96
nwi
1
10
2
Libby, Teri-Anna
Thousand Islands
13.67
nwi
1
8
3
Tetemych, Adriana
Philip Pocock
13.77
nwi
1
6
4
Richmond, Ciara
Napanee
13.88
nwi
1
4
5
Campbell, Britney
Sydenham
13.91
nwi
1
2
6
Sharpe, Dakota
La Salle - Kings
14.16
nwi
1
1
7
Congreves, Mikaela
Perth
14.27
nwi
1
8
Judson, Danielle
Thousand Islands
14.36
nwi
1
Womens 100m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Jackson, Audrey
College Jean de
12.78
nwi
1
2
Libby, Teri-Anna
Thousand Islands
13.22
nwi
1
3
Richmond, Ciara
Napanee
13.47
nwi
1
4
Tetemych, Adriana
Philip Pocock
13.56
nwi
1
5
Campbell, Britney
Sydenham
13.76
nwi
3
6
Congreves, Mikaela
Perth
13.78
nwi
2
7
Judson, Danielle
Thousand Islands
13.96
nwi
4
8
Sharpe, Dakota
La Salle - Kings
13.98
nwi
3
9
Southward, Piper
La Salle - Kings
14.02
nwi
1
10
Willis, Claire
Sharbot Lake
14.04
nwi
2
11
Robertson, Amber
Thousand Islands
14.21
nwi
4
12
Bedel, Jordan
Carleton Place
14.24
nwi
2
13
Cauley, Samantha
Thousand Islands
14.32
nwi
2
14
Hamson, Breshawn
Thousand Islands
14.34
nwi
4
15
Coote, Emily
Thousand Islands
14.57
nwi
3
16
Belair, Chantelle
Frontenac
14.61
nwi
1
17
Lowery, Cassy
Sharbot Lake
14.68
nwi
3
18
Phan, Claudia
College Jean de
14.74
nwi
4
19
Moore, Adriana
Perth
15.06
nwi
3
20
Leaver, Charlotte
Smiths Falls
15.09
nwi
3
21
Russell, Sarah
Gananoque
15.31
nwi
2
22
Sola, Jezreel
Longfields
15.53
nwi
1
23
Aryee, Anyaeleh
Longfields
15.82
nwi
2
24
Medeiros Vieira, Sofia
Philip Pocock
16.20
nwi
4
25
Gega, Debora
Philip Pocock
16.36
nwi
3
26
Wale, Carlee
La Salle - Kings
16.50
nwi
4
27
Hughs, Sherley
Sydenham
17.44
nwi
4
--
Babcock, Tori
Sydenham
NT
nwi
2
--
Jerrick, Shenika
Monsignor Paul D
NT
nwi
1
--
Zohorsky, Nicole
Bayridge
NT
nwi
4
--
Mosaheb, Sydney
Loyalist
NT
nwi
3
Womens 100m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fauvel, Emily
Sydenham
13.08
nwi
1
10
2
Meth, Nikole
Thousand Islands
13.18
nwi
1
8
3
Hall, Rebekkah
East Northumberl
13.21
nwi
1
6
4
Froom, Isabelle
Loyalist
13.25
nwi
1
4
5
Bulanda, Erica
Thousand Islands
13.69
nwi
1
2
6
Dickson, Katie
St Theresa - Bel
13.70
nwi
1
1
7
Au, Charlotte
Trinity College
13.71
nwi
1
8
Farrell, Colleen
St Theresa - Bel
14.17
nwi
1
Womens 100m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Froom, Isabelle
Loyalist
12.93
nwi
4
2
Hall, Rebekkah
East Northumberl
12.95
nwi
4
3
Fauvel, Emily
Sydenham
13.01
nwi
2
4
Meth, Nikole
Thousand Islands
13.07
nwi
3
5
Bulanda, Erica
Thousand Islands
13.40
nwi
1
5
Au, Charlotte
Trinity College
13.40
nwi
2
7
Dickson, Katie
St Theresa - Bel
13.41
nwi
1
8
Farrell, Colleen
St Theresa - Bel
14.04
nwi
3
9
Lankagi, Tamara
Longfields
14.05
nwi
1
10
Wilson, Audrey
Perth
14.13
nwi
3
11
Ballantyne, Macy
Thousand Islands
14.17
nwi
3
12
Reinhardt, Hannah
North Hastings
14.37
nwi
4
13
Bourdon, Victoria
Fellowes
14.41
nwi
3
14
Huntley, Aby
Brockville Colle
14.44
nwi
4
15
Brett, Kelly
East Northumberl
14.48
nwi
1
16
Woodward, Caroline
Trinity College
14.50
nwi
1
17
Kilby, Alyssa
Fellowes
15.26
nwi
2
18
Allison, Jessica
North Hastings
15.37
nwi
4
19
Moran, Sharlee
Perth
15.88
nwi
2
20
Onabadejo, Abbie
Trinity College
15.95
nwi
1
21
Rankin, Kathleen
Bayridge
16.33
nwi
3
22
Lund, Hannah
Frontenac
17.18
nwi
2
Womens 200m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Latimer, Lacey
La Salle - Kings
28.13
nwi
2
10
2
Falla, Katie
East Northumberl
28.29
nwi
1
8
3
Tougas, Anabelle
College Jean de
28.56
nwi
1
6
4
Towell, Shelby
Thousand Islands
29.13
nwi
1
4
5
Phillips, Sarah
Thousand Islands
29.56
nwi
1
2
6
Panthaki, Farah
Philip Pocock
30.56
nwi
2
1
7
Makin, Abby
Frontenac
30.91
nwi
2
8
Ito, Kylie
Trinity College
30.97
nwi
2
9
Latour, Haley
Monsignor Paul D
31.46
nwi
2
10
Chorley, Britany
North Hastings
42.32
nwi
2
--
Shchybyvolok, Iryna
Philip Pocock
NT
nwi
1
--
Reid, Breanna
Carleton Place
NT
nwi
1
--
Whalen, Hayley
Thousand Islands
NT
nwi
1
--
Amsden, Rachael
Bayridge
NT
nwi
1
--
Duff, Emma
South Carleton
NT
nwi
2
Womens 200m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jackson, Audrey
College Jean de
26.23
nwi
1
10
2
Libby, Teri-Anna
Thousand Islands
28.28
nwi
1
8
3
Fischer, Caitlin
South Carleton
28.33
nwi
1
6
4
Judson, Danielle
Thousand Islands
29.05
nwi
2
4
5
Raby, Florence
College Jean de
29.25
nwi
1
2
6
Dixon, Deleshia
Longfields
30.18
nwi
3
1
7
Moore, Adriana
Perth
30.88
nwi
2
8
Jerrick, Shenika
Monsignor Paul D
30.93
nwi
2
9
Code, Rachel
Perth
30.94
nwi
2
10
Phan, Claudia
College Jean de
30.97
nwi
1
11
Vanhaarlem, Miranda
East Northumberl
31.38
nwi
2
12
Wagar, Mettelen
Gananoque
32.15
nwi
3
13
Mumby, Jamie
La Salle - Kings
32.32
nwi
2
14
Laidman, Ainsley
Frontenac
32.74
nwi
3
15
Sola, Jezreel
Longfields
32.75
nwi
4
16
Paula Concha, Ana
La Salle - Kings
33.00
nwi
4
17
Rebec, Sarah
Frontenac
33.26
nwi
3
18
Aryee, Anyaeleh
Longfields
34.86
nwi
4
--
Leaver, Charlotte
Smiths Falls
NT
nwi
3
--
Sharpe, Dakota
La Salle - Kings
NT
nwi
3
--
Tetemych, Adriana
Philip Pocock
NT
nwi
1
--
Sutherland, Taylor
Frontenac
NT
nwi
4
--
Belair, Chantelle
Frontenac
NT
nwi
4
--
Mosaheb, Sydney
Loyalist
NT
nwi
1
Womens 200m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fauvel, Emily
Sydenham
26.83
nwi
1
10
2
Froom, Isabelle
Loyalist
27.39
nwi
1
8
3
Meth, Nikole
Thousand Islands
27.77
nwi
1
6
4
Higa, Jordan
Trinity College
27.80
nwi
1
4
5
Wilson, Audrey
Perth
29.06
nwi
2
2
6
Farrell, Colleen
St Theresa - Bel
29.11
nwi
2
1
7
Tibbutt, Amanda
Sydenham
29.15
nwi
2
8
Morrison, Kathryn
Thousand Islands
29.64
nwi
1
9
Turcotte, Laura
East Northumberl
29.96
nwi
1
10
Reinhardt, Hannah
North Hastings
30.54
nwi
2
11
Woodward, Caroline
Trinity College
30.57
nwi
1
12
Bourdon, Victoria
Fellowes
30.98
nwi
3
13
Brett, Kelly
East Northumberl
31.39
nwi
2
14
Piazzi, Mikaela
La Salle - Kings
31.45
nwi
3
15
Mitchell, Lindy
East Northumberl
31.75
nwi
3
16
Hicks, Jessica
North Hastings
32.13
nwi
3
17
Crooks, Carmen
Longfields
32.62
nwi
3
18
Moran, Sharlee
Perth
33.52
nwi
2
19
Singh, Palavi
Trinity College
34.32
nwi
2
--
Clark, Leah
La Salle - Kings
NT
nwi
3
--
Martin, Melanie
Sydenham
NT
nwi
1
--
Smith, Alicia
Trenton
NT
nwi
3
--
Voskamp, Karli
East Northumberl
NT
nwi
2
--
Lund, Hannah
Frontenac
NT
nwi
3
Womens 400m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Whalen, Hayley
Thousand Islands
1:01.69
1
10
2
Falla, Katie
East Northumberl
1:04.72
1
8
3
Crowe, Kirsten
East Northumberl
1:05.06
1
6
4
Tebrak, Lauren
Longfields
1:06.37
1
4
5
Mcclintock, Maddy
Thousand Islands
1:06.77
1
2
6
Swafford, Sarah
South Carleton
1:10.84
1
1
7
Gauvreau, Jacqueline
Renfrew
1:13.28
1
Womens 400m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brenko, Ariane
College Jean de
1:03.86
1
10
2
Fischer, Caitlin
South Carleton
1:04.32
1
8
3
Berriman, Emily
Thousand Islands
1:05.00
1
6
4
McNab, Anne-Marie
Arnprior
1:05.52
1
4
5
Willis, Michelle
Courtice
1:05.83
1
2
6
Morrison, Taylor
East Northumberl
1:07.70
1
1
7
Gossage, Danielle
Sydenham
1:08.27
1
8
Mitchell, Leah
East Northumberl
1:09.18
1
9
Pronovost, Juliette
College Jean de
1:10.23
2
10
Doucet, Erica
Gananoque
1:11.20
3
11
Merilainen, Emmi
Trenton
1:11.88
2
12
Rebec, Sarah
Frontenac
1:12.13
2
13
Dunlop, Taylor
Perth
1:12.63
1
14
Southward, Piper
La Salle - Kings
1:13.06
2
15
Lambert, Florence
College Jean de
1:13.26
2
16
Laidman, Ainsley
Frontenac
1:13.50
3
17
Bell, Keira
Perth
1:16.56
2
18
McMullen, Jenna
Sydenham
1:17.27
2
19
Mumby, Jamie
La Salle - Kings
1:18.20
1
20
Paula Concha, Ana
La Salle - Kings
1:25.33
3
21
Medeiros Vieira, Sofia
Philip Pocock
1:31.00
2
--
Platt, Alyssa
Bayridge
NT
1
Womens 400m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nock, Paige
Courtice
59.59
1
10
2
Bennett, Rachel
Thousand Islands
1:01.23
1
8
3
Bessette, Roxanne
College Jean de
1:01.48
1
6
4
Prevost-Cormier, Claudel
College Jean de
1:01.50
1
4
5
Kent, Shelby
Thousand Islands
1:01.51
1
2
6
Frankland, Alyssa
La Salle - Kings
1:01.59
1
1
7
Higa, Jordan
Trinity College
1:06.27
1
8
Rosa, Leigha
St Theresa - Bel
1:07.76
1
9
Nelles, Rachel
Sydenham
1:08.35
1
10
Sharpe, Tori
East Northumberl
1:08.95
1
11
Huntley, Aby
Brockville Colle
1:09.14
2
12
Wheeler, Hailey
Arnprior
1:09.75
1
13
Ireton, Hilary
Perth
1:11.60
2
14
Mitchell, Lindy
East Northumberl
1:14.55
2
15
Crooks, Carmen
Longfields
1:16.73
2
16
Moore, Miranda
Frontenac
1:18.39
2
17
Fernandez, Vanessa
Longfields
1:18.62
2
--
Singh, Palavi
Trinity College
NT
1
Womens 800m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Houle, Taylor
Monsignor Paul D
2:30.04
1
10
2
Bevaart, Marlissa
East Northumberl
2:33.31
1
8
3
Manoogian, Juliana
Longfields
2:33.98
1
6
4
Mcclintock, Maddy
Thousand Islands
2:36.40
1
4
5
Jenkins, Colleen
Thousand Islands
2:41.11
1
2
6
Simpson, Teagan
Carleton Place
2:42.52
1
1
7
Baillon, Anique
Perth
2:53.46
1
8
Trickey, Julyanna
Sydenham
2:54.17
1
9
Maisonneuve, France
ES Thériault Ca
2:54.61
1
10
Jackes, Carlin
Renfrew
3:15.91
1
11
Thompson, Megan
Perth
3:31.80
1
Womens 800m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Berriman, Emily
Thousand Islands
2:32.75
1
10
2
Brett, Alex
Thousand Islands
2:32.91
1
8
3
Willis, Michelle
Courtice
2:35.00
1
6
4
Linton, Janessa
Renfrew
2:41.56
1
4
5
Merilainen, Emmi
Trenton
2:43.11
1
2
6
Gossage, Danielle
Sydenham
2:45.56
1
1
7
Mitchell, Leah
East Northumberl
2:45.89
1
8
Lalonde, Andreane
College Jean de
2:46.06
1
9
Morin, Marie-Jeanne
College Jean de
2:46.48
1
10
Warren, Tara
Thousand Islands
2:47.66
1
11
Pronovost, Juliette
College Jean de
2:49.63
1
12
Dunlop, Taylor
Perth
2:49.82
1
13
Sloan, Katie
Fellowes
2:50.03
1
14
McNichols, Emma
Ernestown
2:50.78
1
15
Reid, Cassie
East Northumberl
2:53.17
1
16
Ball, Sarah
Frontenac
2:53.40
1
17
Jarvis, Sara
Bayridge
2:57.59
1
18
Way, Shae-Lynn
Napanee
2:58.52
1
19
McMullen, Jenna
Sydenham
2:58.94
1
20
Bell, Keira
Perth
3:02.05
1
21
O'Connor, Christine
Frontenac
3:04.13
1
22
Todd-Bachelder, Chloe
Perth
3:05.24
1
Womens 800m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nock, Paige
Courtice
2:15.16
1
10
2
Jaros, Heather
La Salle - Kings
2:16.06
1
8
3
Kent, Shelby
Thousand Islands
2:22.02
1
6
4
Patton, Olivia
East Northumberl
2:23.36
1
4
5
Faulds, Rachel
Trenton
2:29.34
1
2
6
Frankland, Alyssa
La Salle - Kings
2:34.33
1
1
7
Jobb, Riekie
Courtice
2:41.00
1
8
Selleck, Emma
Thousand Islands
2:41.12
1
9
Sharpe, Tori
East Northumberl
2:44.21
1
10
Heyman, Jessie
Sydenham
2:55.54
1
11
Jordan, Sydney
Brockville Colle
3:01.53
1
Womens 1500m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDonald, Abby
Fellowes
5:27.49
1
10
2
Malette, Melanie
ES Thériault Ca
5:36.63
1
8
3
Wiltse, Joah
Thousand Islands
5:38.92
1
6
4
Jenkins, Colleen
Thousand Islands
5:53.18
1
4
5
Baillon, Anique
Perth
5:57.88
1
2
6
Farrugia, Nicole
St Paul's - Tren
6:04.03
1
1
7
St. Amant, Julia
East Northumberl
6:06.83
1
8
Pincivero, Shannon
Frontenac
6:34.89
1
9
Jeffrey, Ainsley
Sydenham
6:35.56
1
10
Jackes, Carlin
Renfrew
6:50.09
1
11
Thompson, Megan
Perth
7:20.70
1
--
Georgison, Alexa
Carleton Place
NT
1
--
Veldman, Erica
Sydenham
NT
1
--
Houle, Taylor
Monsignor Paul D
NT
1
--
Morin, Paige
Thousand Islands
NT
1
Womens 1500m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Beland, Alexa
ES Thériault Ca
5:14.41
1
10
2
Vallieres, Camille
College Jean de
5:34.80
1
8
3
Kvas, Maia
ES Thériault Ca
5:35.16
1
6
4
Tanguay, Carolanne
College Jean de
5:36.97
1
4
5
Lalonde, Andreane
College Jean de
5:40.44
1
2
6
McNichols, Emma
Ernestown
5:42.31
1
1
7
Jackson, Lauren
Courtice
5:55.37
1
8
Lennox, Bree
Perth
6:04.49
1
9
Ball, Sarah
Frontenac
6:05.66
1
10
Reid, Cassie
East Northumberl
6:08.91
1
11
Jarvis, Sara
Bayridge
6:09.41
1
12
McQuoid, Mary
East Northumberl
6:14.30
1
13
O'Connor, Christine
Frontenac
6:30.16
1
14
Lajoie, Jenna
Trenton
6:47.05
1
15
Hunt, Madi
Gananoque
7:02.15
1
16
Hamelinck, Jenna
Bayridge
7:03.95
1
--
Sloan, Katie
Fellowes
NT
1
--
Knott, Maggie
Smiths Falls
NT
1
--
Brett, Alex
Thousand Islands
NT
1
--
Farmer, Jaycee
Sydenham
NT
1
--
Way, Shae-Lynn
Napanee
NT
1
--
Linton, Janessa
Renfrew
NT
1
--
Whiteland, Christie
Frontenac
NT
1
Womens 1500m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Faulds, Rachel
Trenton
4:52.96
1
10
2
Maisonneuve, Renee
ES Thériault Ca
4:57.32
1
8
3
Rainville-barzy, Alexand
East Northumberl
5:14.55
1
6
4
Serson, Courtney
Thousand Islands
5:19.95
1
4
5
Ferguson, Chelsea
Thousand Islands
5:31.95
1
2
6
Jobb, Riekie
Courtice
5:39.73
1
1
7
Gemmell, Christine
Thousand Islands
5:41.57
1
8
Corriveau, Jade
College Jean de
5:45.65
1
9
McFadden, Sarah
Sydenham
5:48.21
1
10
Amos, Sarah
Sydenham
5:58.69
1
11
Fernandez, Vanessa
Longfields
7:00.71
1
--
Drummond, Elizabeth
Quinte
NT
1
--
Merilainen, Sophia
Trenton
NT
1
--
Jordan, Sydney
Brockville Colle
NT
1
--
Patton, Olivia
East Northumberl
NT
1
--
McCallum, Sarah
Sydenham
NT
1
--
Ramsay, Carley
Trinity College
NT
1
--
Morgan, Adrienne
Ernestown
NT
1
Womens 3000m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDonald, Abby
Fellowes
11:28.14
1
10
2
Simpson, Teagan
Carleton Place
11:34.61
1
8
3
Bevaart, Marlissa
East Northumberl
11:40.09
1
6
4
Ereqi, Vanessa
Philip Pocock
11:48.12
1
4
5
Morin, Paige
Thousand Islands
11:57.22
1
2
6
Malette, Melanie
ES Thériault Ca
12:03.20
1
1
7
Wiltse, Joah
Thousand Islands
12:08.81
1
8
Farrugia, Nicole
St Paul's - Tren
14:41.00
1
--
Lee, Danielle
Longfields
DNF
1
--
Carmichael, Emily
Thousand Islands
DNF
1
Womens 3000m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Beland, Alexa
ES Thériault Ca
11:13.24
1
10
2
Willis, Michelle
Courtice
11:25.98
1
8
3
Brett, Alex
Thousand Islands
11:26.32
1
6
4
Lambert, Florence
College Jean de
11:56.97
1
4
5
Kvas, Maia
ES Thériault Ca
12:22.48
1
2
6
Jackson, Lauren
Courtice
12:50.84
1
1
7
Tanguay, Carolanne
College Jean de
12:54.67
1
8
Warren, Tara
Thousand Islands
13:09.47
1
9
McQuoid, Mary
East Northumberl
13:27.64
1
Womens 3000m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jaros, Heather
La Salle - Kings
10:42.13
1
10
2
Maisonneuve, Renee
ES Thériault Ca
10:54.46
1
8
3
Smegal, Alison
Monsignor Paul D
11:00.70
1
6
4
Serson, Courtney
Thousand Islands
11:56.50
1
4
5
Ferguson, Chelsea
Thousand Islands
12:10.46
1
2
6
Gemmell, Christine
Thousand Islands
12:42.21
1
1
7
Amos, Sarah
Sydenham
13:05.54
1
Womens 1500m Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Prevost-Cormier, Claudel
College Jean de
5:32.58
1
10
2
Smegal, Alison
Monsignor Paul D
5:38.41
1
8
3
Rainville-barzy, Alexand
East Northumberl
5:48.88
1
6
4
Selleck, Emma
Thousand Islands
5:57.97
1
4
5
Fortin, Melyssa
College Jean de
6:05.28
1
2
6
Corriveau, Jade
College Jean de
6:09.63
1
1
7
Morin, Marie-Jeanne
College Jean de
6:16.90
1
8
McFadden, Sarah
Sydenham
6:18.89
1
9
Schmidt, Briana
East Northumberl
6:44.14
1
10
Bellemare, Lucy
Loyalist
7:13.51
1
11
Flinn, Emma
Smiths Falls
7:30.16
1
12
Clark, Leah
La Salle - Kings
7:55.30
1
Womens 80m Hurdles 2'6" height Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gowland-Wood, Tory
Thousand Islands
13.51
nwi
1
10
2
McNab, Anne-Marie
Arnprior
14.27
nwi
1
8
3
Harper, Katherine
Thousand Islands
14.60
nwi
1
6
4
Code, Rachel
Perth
15.09
nwi
2
4
5
Birtch, Rayanna
Thousand Islands
15.46
nwi
1
2
6
Richards, Vanessa
Thousand Islands
15.59
nwi
1
7
Miaro, Megan
Longfields
15.62
nwi
1
1
8
Coote, Emily
Thousand Islands
15.73
nwi
1
9
Kaiser, Molly-Beth
Napanee
16.00
nwi
3
10
Campbell, Britney
Sydenham
17.46
nwi
3
11
van Leeuwen, Shawna
Sydenham
17.68
nwi
2
12
McLean, Brittany
Perth
17.70
nwi
2
13
Russell, Sarah
Gananoque
18.16
nwi
3
Womens 80m Hurdles 2'6' height Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Morin, Justine
College Jean de
13.67
nwi
3
10
2
Goupil, Audrey
College Jean de
13.70
nwi
3
8
3
Deery, Meara
Thousand Islands
14.20
nwi
1
6
4
Parke, Ali
Trinity College
14.39
nwi
1
4
5
Latimer, Lacey
La Salle - Kings
14.50
nwi
1
2
6
Kitor, Anna
Philip Pocock
15.13
nwi
1
1
7
Lanctot, Vickie
College Jean de
15.62
nwi
3
8
Rankin, Andrea
Bayridge
15.63
nwi
2
9
Van Camp, Chelsea
La Salle - Kings
15.84
nwi
3
10
Roach, Rachel
East Northumberl
15.97
nwi
2
11
Smith, Abby
Bayridge
15.98
nwi
2
12
Stroud, Lauren
Carleton Place
16.52
nwi
1
13
Worthy, Mackenzie
Bayridge
16.66
nwi
2
14
Robinson, Lauren
North Hastings
16.81
nwi
3
--
Patterson, Brittney
Sydenham
NT
nwi
1
Womens 100m Hurdles 2'6" height Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Donovan, Kasia
Trinity College
16.21
nwi
1
10
2
Wright, Katrina
Perth
16.89
nwi
1
8
3
Hill, Elizabeth
Sydenham
17.10
nwi
1
6
4
Kehoe, Piper
St Theresa - Bel
17.70
nwi
2
4
5
Leggett, Alex
Bayridge
17.76
nwi
1
2
6
Phillips, Caroline
Carleton Place
18.20
nwi
1
1
7
Payette, Kelsey
Thousand Islands
18.25
nwi
2
8
Dennis, J.J.
Napanee
18.56
nwi
3
9
Kops, Breanna
Loyalist
19.27
nwi
3
10
Piazzi, Mikaela
La Salle - Kings
19.36
nwi
3
11
Hall, Rebekkah
East Northumberl
19.66
nwi
1
12
Schapelhouman, Holly
Brockville Colle
19.74
nwi
2
13
Dagenais, Nadia
ES Thériault Ca
19.77
nwi
3
14
Asselstine, Melissa
Napanee
19.80
nwi
2
15
Lloyd, Maddie
La Salle - Kings
20.02
nwi
2
16
Watt, Laura
East Northumberl
20.19
nwi
2
17
Evans, Stefani
Ernestown
20.41
nwi
1
18
Mitchell, Alex
Gananoque
20.79
nwi
3
19
Fernandez, Vanessa
Longfields
20.80
nwi
3
20
Smith, Alicia
Trenton
20.96
nwi
2
21
Onabadejo, Abbie
Trinity College
21.97
nwi
1
22
Allison, Jessica
North Hastings
23.16
nwi
2
Womens 300m Hurdles 2'6" height Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Crowe, Kirsten
East Northumberl
50.89
1
10
2
Reid, Breanna
Carleton Place
51.03
1
8
3
Parke, Ali
Trinity College
51.70
1
6
4
Van Camp, Chelsea
La Salle - Kings
57.00
2
4
5
Schmidt, Briana
East Northumberl
57.21
1
2
6
Ardern, Taigan
Napanee
57.71
2
1
7
St. Amant, Julia
East Northumberl
59.03
1
8
Gauvreau, Jacqueline
Renfrew
59.52
2
9
Worthy, Mackenzie
Bayridge
1:02.35
2
Womens 300m Hurdles 2'6" height Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gowland-Wood, Tory
Thousand Islands
47.92
1
10
2
McNab, Anne-Marie
Arnprior
48.87
1
8
3
Zohorsky, Nicole
Bayridge
49.67
1
6
4
Brenko, Ariane
College Jean de
49.84
1
4
5
Dagenais, Nadia
ES Thériault Ca
52.72
2
2
6
Richards, Vanessa
Thousand Islands
53.93
2
1
7
Raby, Florence
College Jean de
54.45
2
8
Morrison, Taylor
East Northumberl
55.44
1
9
Coote, Emily
Thousand Islands
55.52
2
10
Vanhaarlem, Miranda
East Northumberl
56.98
1
11
Chard, Hayley
East Northumberl
59.57
1
12
Lasher, Michaela
Napanee
1:04.11
2
--
McLean, Brittany
Perth
NT
2
--
Kenny, Logan
Arnprior
NT
1
--
Kimmett, Kaylee
Napanee
NT
2
--
Sutherland, Taylor
Frontenac
NT
2
Womens 400m Hurdles 2'6"" height Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bennett, Rachel
Thousand Islands
1:07.89
1
10
2
Bessette, Roxanne
College Jean de
1:09.90
1
8
3
Leggett, Alex
Bayridge
1:09.92
1
6
4
Wheeler, Hailey
Arnprior
1:15.88
2
4
5
Payette, Kelsey
Thousand Islands
1:16.63
1
2
6
Hynes, Kiana
East Northumberl
1:17.63
1
1
7
Asselstine, Melissa
Napanee
1:19.88
2
8
Rosa, Leigha
St Theresa - Bel
1:20.29
2
9
Dennis, J.J.
Napanee
1:21.38
2
10
Hicks, Jessica
North Hastings
1:25.80
2
11
Lloyd, Maddie
La Salle - Kings
1:28.84
2
12
Moore, Miranda
Frontenac
1:29.13
2
--
Voskamp, Karli
East Northumberl
NT
1
--
Dion, Julie
Sir Winston Chur
NT
1
--
Watt, Laura
East Northumberl
NT
1
Womens 4x100m Relay Junior Girls
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Thousand Islands
52.11
1
10
2
Relay Team
College Jean de
52.85
2
8
3
Relay Team
Carleton Place
53.15
1
6
4
Relay Team
La Salle - Kings
54.11
1
4
5
Relay Team
East Northumberl
54.77
1
2
6
Relay Team
Thousand Islands
57.60
2
7
Relay Team
Bayridge
57.79
1
1
8
Relay Team
Trenton
57.89
2
Womens 4x100m Relay Midget Girls
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
College Jean de
54.41
1
10
2
Relay Team
Perth
57.12
1
8
3
Relay Team
East Northumberl
57.22
1
6
4
Relay Team
Thousand Islands
57.67
1
5
Relay Team
La Salle - Kings
58.44
1
4
--
Relay Team
Longfields
NT
1
--
Relay Team
Thousand Islands
DQ
1
Womens 4x100m Relay Senior Girls
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Thousand Islands
52.53
1
10
2
Relay Team
East Northumberl
53.12
1
8
3
Relay Team
College Jean de
55.03
2
6
4
Relay Team
Perth
55.11
1
4
5
Relay Team
Perth
56.93
1
6
Relay Team
Carleton Place
57.11
2
2
7
Relay Team
Longfields
57.63
2
1
--
Relay Team
Frontenac
NT
2
--
Relay Team
Trinity College
NT
1
Womens 4x400m Relay Open Girls
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Thousand Islands
4:14.74
1
10
2
Relay Team
College Jean de
4:19.04
1
8
3
Relay Team
Thousand Islands
4:20.59
2
4
Relay Team
Sydenham
4:22.65
1
6
5
Relay Team
East Northumberl
4:23.13
1
4
6
Relay Team
La Salle - Kings
4:28.98
1
2
7
Relay Team
College Jean de
4:34.06
2
8
Relay Team
East Northumberl
4:37.49
2
9
Relay Team
ES Thériault Ca
4:44.15
1
1
10
Relay Team
Perth
4:52.85
1
11
Relay Team
College Jean de
4:56.84
2
12
Relay Team
Perth
5:12.07
2
--
Relay Team
Sydenham
NT
2
--
Relay Team
Trenton
NT
1
Womens Shot Put 4 kg. Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hill, Leah
Napanee
9.50m
(31'2)
1
10
2
Gadzik, Hana
Frontenac
9.02m
(29'7)
1
8
3
Simpson, Lizzie
La Salle - Kings
8.03m
(26'4)
1
6
4
Desarmia, Lauren
Frontenac
7.87m
(25'9.75)
1
4
5
Mondoux-Hebert, Chelsea
Trenton
7.55m
(24'9)
1
2
6
Thompson, Erika
Thousand Islands
7.51m
(24'7.5)
1
1
7
Kuehl, Shania
Fellowes
7.16m
(23'5.75)
1
8
Connell, Taylor
South Grenville
7.14m
(23'5)
1
9
Radcliffe, Melissa
Perth
6.33m
(20'9)
1
10
Khawas, Nadia
South Carleton
6.18m
(20'3.25)
1
11
Fitzgerald, Stephanie
Fellowes
6.15m
(20'2)
1
12
Teutof, Lise
Fellowes
5.76m
(18'10.75)
1
--
McInnes, Emily
Fellowes
ND
(--)
1
--
MacDonald, Ashley
Fellowes
ND
(--)
1
--
Stone-Peldcak, Avery
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
--
Arafa, Rama
St Paul's - Tren
ND
(--)
1
--
McKay, Kelli
Thousand Islands
ND
(--)
1
--
Renaud, Samantha
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
Womens Shot Put 4 kg. Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adamson, Jaimi
Courtice
8.54m
(28'0)
1
10
2
Brandon, Abby
Perth
8.41m
(27'7)
1
8
3
Kaiser, Molly-Beth
Napanee
7.99m
(26'2.5)
1
6
4
Dixon, Deleshia
Longfields
7.81m
(25'7.25)
1
4
5
Shillington, Alexa
Sydenham
7.69m
(25'2.75)
1
1.50
5
Phanenhour, Kylie
Carleton Place
7.69m
(25'2.75)
1
1.50
7
Smith, Taylor
Sydenham
7.64m
(25'0.75)
1
8
Goodall, Kassandra
Longfields
7.27m
(23'10)
1
9
Robertson, Amelia
East Northumberl
6.87m
(22'6.25)
1
10
Shepherd, Mickerra
Renfrew
6.59m
(21'7.25)
1
11
McCuaig, Emma
Fellowes
6.57m
(21'6.5)
1
12
Sinon, Sarah
Frontenac
6.33m
(20'9)
1
13
Lasher, Michaela
Napanee
6.27m
(20'6.75)
1
14
Gemmill, Sierra
Sharbot Lake
6.22m
(20'4.75)
1
15
Eady, Abigail
Renfrew
6.11m
(20'0.5)
1
16
McAuley, Lizzy
Ernestown
5.97m
(19'7)
1
17
Hartwick, Shelby
Renfrew
5.03m
(16'6)
1
Womens Shot Put 4 kg. Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Connell, Ashley
South Grenville
12.18m
(39'11.5)
1
10
2
Halladay, Addi
Thousand Islands
12.10m
(39'8.25)
1
8
3
Klatt, Katie
Fellowes
9.82m
(32'2.5)
1
6
4
Tubman, Amanda
Renfrew
9.39m
(30'9.5)
1
4
5
Milligan, Jessica
Sydenham
9.09m
(29'9.75)
1
2
6
Hole, Jessica
Sharbot Lake
9.04m
(29'7.75)
1
1
7
Holmstead, Halina
Perth
8.47m
(27'9.25)
1
8
Peters, Shannon
South Grenville
8.04m
(26'4.5)
1
9
Rousselet, Marie-Pier
College Jean de
7.89m
(25'10.5)
1
10
Howes, Hilary
Sharbot Lake
7.71m
(25'3.5)
1
11
Chase, Kylie
La Salle - Kings
7.55m
(24'9)
1
12
Green-Meadus, Michayla
Sydenham
7.50m
(24'7.25)
1
13
Beimers, Sarah
Fellowes
7.40m
(24'3.25)
1
14
Fazio, Alessia
Philip Pocock
6.60m
(21'7.75)
1
15
Sabourin, Talitha
Renfrew
6.49m
(21'3.5)
1
16
Heathcock, Rachel
North Hastings
6.20m
(20'4)
1
17
Brownlee, Madisyn
North Hastings
5.77m
(18'11)
1
18
Armstrong, Sarah
North Hastings
5.69m
(18'8)
1
19
Desrosier, Ali
Brockville Colle
5.60m
(18'4.25)
1
Womens Discus 1 kg. Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hill, Leah
Napanee
27.95m
(91'8.25)
1
10
2
Darmohray, Dana
Philip Pocock
27.15m
(89'0.75)
1
8
3
Ereqi, Vanessa
Philip Pocock
27.12m
(88'11.5)
1
6
4
Weisenberg, Rachel
Fellowes
21.71m
(71'2.5)
1
4
5
Simpson, Keisha
Carleton Place
18.59m
(60'11.75)
1
2
6
Rankin, Andrea
Bayridge
18.14m
(59'6)
1
1
7
Vandermeer, Cierra
Bayridge
16.65m
(54'7.5)
1
8
MacDonald, Ashley
Fellowes
15.54m
(50'11.75)
1
9
Kuehl, Shania
Fellowes
15.05m
(49'4.5)
1
10
Teutof, Lise
Fellowes
14.09m
(46'2.5)
1
11
Connell, Taylor
South Grenville
13.82m
(45'4)
1
12
McKay, Kelli
Thousand Islands
13.55m
(44'5.25)
1
13
Giroux, Tori
Fellowes
13.12m
(43'0.5)
1
14
Tebrak, Lauren
Longfields
12.90m
(42'3.75)
1
15
Morwood, Kelsey
East Northumberl
10.66m
(34'11.5)
1
16
McInnes, Emily
Fellowes
9.80m
(32'1.75)
1
17
deWal, Taylor
Fellowes
9.76m
(32'0.25)
1
--
Fitzgerald, Stephanie
Fellowes
FOUL
(--)
1
Womens Discus 1 kg. Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adamson, Jaimi
Courtice
22.55m
(73'11.75)
1
10
2
Eady, Abigail
Renfrew
21.44m
(70'4)
1
8
3
van Leeuwen, Shawna
Sydenham
19.95m
(65'5.25)
1
6
4
Shillington, Alexa
Sydenham
19.73m
(64'8.75)
1
4
5
Smith, Taylor
Sydenham
19.38m
(63'6.75)
1
2
6
Hartwick, Shelby
Renfrew
19.24m
(63'1.25)
1
1
7
Shepherd, Mickerra
Renfrew
18.37m
(60'3)
1
8
McAuley, Lizzy
Ernestown
15.94m
(52'3.5)
1
9
Cook, Cassie
Fellowes
15.86m
(52'0.25)
1
10
Robertson, Amelia
East Northumberl
14.13m
(46'4.25)
1
11
Dixon, Deleshia
Longfields
13.21m
(43'4)
1
--
McCuaig, Emma
Fellowes
ND
(--)
1
Womens Discus 1 kg. Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Klatt, Katie
Fellowes
40.44m
(132'8)
1
10
2
Connell, Ashley
South Grenville
37.65m
(123'6.25)
1
8
3
Halladay, Addi
Thousand Islands
33.03m
(108'4.25)
1
6
4
Tubman, Amanda
Renfrew
32.07m
(105'2.5)
1
4
5
Tebrake, Julianna
Longfields
28.06m
(92'0.5)
1
2
6
Milligan, Jessica
Sydenham
27.87m
(91'5)
1
1
7
Zohorsky, Alli
Bayridge
25.05m
(82'2)
1
8
Green-Meadus, Michayla
Sydenham
23.28m
(76'4.5)
1
9
Beimers, Sarah
Fellowes
22.51m
(73'10)
1
10
Kelly, Sarah
Fellowes
22.49m
(73'9.25)
1
11
Fazio, Alessia
Philip Pocock
22.39m
(73'5.5)
1
12
McEachern, Eleri
Frontenac
20.66m
(67'9.25)
1
13
Armstrong, Sarah
North Hastings
20.02m
(65'8)
1
14
Peters, Shannon
South Grenville
19.95m
(65'5.25)
1
15
Sabourin, Talitha
Renfrew
18.94m
(62'1.5)
1
16
Heathcock, Rachel
North Hastings
18.88m
(61'11.25)
1
17
Chase, Kylie
La Salle - Kings
18.83m
(61'9.25)
1
18
Brownlee, Madisyn
North Hastings
18.23m
(59'9.5)
1
19
Maddocks, Nicole
Sydenham
17.96m
(58'11)
1
20
Hole, Jessica
Sharbot Lake
16.20m
(53'1.75)
1
21
Rankin, Kathleen
Bayridge
9.33m
(30'7.25)
1
--
Rousselet, Marie-Pier
College Jean de
ND
(--)
1
Womens Javelin 600 gm. Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McCullough, Mackenzie
Bayside
27.27m
(89'5.5)
1
10
2
Ereqi, Vanessa
Philip Pocock
25.66m
(84'2)
1
8
3
MacDonald, Ashley
Fellowes
22.49m
(73'9.25)
1
6
4
Gadzik, Hana
Frontenac
22.48m
(73'9)
1
4
5
Hill, Leah
Napanee
22.09m
(72'5.5)
1
2
6
Maclean, Jenna
Frontenac
21.71m
(71'2.5)
1
1
7
Giddey, Gabi
Frontenac
21.62m
(70'11)
1
8
Finn, Ally
Ernestown
21.13m
(69'3.75)
1
9
Weisenberg, Rachel
Fellowes
19.26m
(63'2.25)
1
10
Vandermeer, Cierra
Bayridge
19.13m
(62'9)
1
11
Trickey, Julyanna
Sydenham
19.01m
(62'4.25)
1
12
Darmohray, Dana
Philip Pocock
18.93m
(62'1.25)
1
13
Flinn, Emma
Smiths Falls
17.68m
(58'0)
1
14
Giroux, Tori
Fellowes
16.13m
(52'11)
1
15
Desarmia, Lauren
Frontenac
15.94m
(52'3.5)
1
16
Simpson, Keisha
Carleton Place
14.67m
(48'1.5)
1
17
Kuehl, Shania
Fellowes
14.55m
(47'8.75)
1
18
McInnes, Emily
Fellowes
14.02m
(45'11.75)
1
19
Slater, Erin
Courtice
13.60m
(44'7.25)
1
20
Ardern, Taigan
Napanee
13.13m
(43'0.75)
1
21
Stone-Peldcak, Avery
Monsignor Paul D
12.54m
(41'1.5)
1
22
Fitzgerald, Stephanie
Fellowes
11.12m
(36'5.75)
1
--
Morwood, Kelsey
East Northumberl
ND
(--)
1
--
Schoneville, Bryony
Brockville Colle
ND
(--)
1
--
deWal, Taylor
Fellowes
ND
(--)
1
--
Teutof, Lise
Fellowes
ND
(--)
1
--
Sergeant, Megan
Perth
ND
(--)
1
Womens Javelin 600 gm. Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brandon, Abby
Perth
24.17m
(79'3.5)
1
10
2
King, Chloe
Longfields
22.51m
(73'10)
1
8
3
Roberts, Alex
Perth
21.47m
(70'5.25)
1
6
4
Newton, Katherine
Sydenham
20.95m
(68'8.75)
1
4
5
van Leeuwen, Shawna
Sydenham
19.45m
(63'9.75)
1
2
6
Phanenhour, Kylie
Carleton Place
19.33m
(63'5)
1
1
7
Cauley, Samantha
Thousand Islands
19.01m
(62'4.25)
1
8
Turcotte, Katie
Brockville Colle
18.78m
(61'7.25)
1
9
Watson, Chole
Sydenham
18.08m
(59'3.75)
1
10
Goodall, Kassandra
Longfields
18.01m
(59'1)
1
11
Sinon, Sarah
Frontenac
17.67m
(57'11.5)
1
12
Birtch, Rayanna
Thousand Islands
17.49m
(57'4.5)
1
13
Eady, Abigail
Renfrew
17.46m
(57'3.25)
1
14
Cook, Cassie
Fellowes
15.72m
(51'6.75)
1
15
Hartwick, Shelby
Renfrew
15.10m
(49'6.25)
1
16
McAuley, Lizzy
Ernestown
13.25m
(43'5.5)
1
17
Maunder, Stephanie
Frontenac
10.28m
(33'8.5)
1
18
Empey, Caitlyn
Frontenac
9.12m
(29'11)
1
--
McCuaig, Emma
Fellowes
ND
(--)
1
--
Shepherd, Mickerra
Renfrew
ND
(--)
1
--
Robertson, Amelia
East Northumberl
ND
(--)
1
--
Dallaire, Jenelle
Carleton Place
ND
(--)
1
Womens Javelin 600 gm. Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
King, Bailey
Longfields
33.26m
(109'1.25)
1
10
2
Holmstead, Halina
Perth
29.31m
(96'1.75)
1
8
3
Tubman, Amanda
Renfrew
28.82m
(94'6.5)
1
6
4
Kirkham, Teri-Ann
Perth
26.99m
(88'6.5)
1
4
5
Wagar, Anne
Frontenac
25.31m
(83'0.25)
1
2
6
Maddocks, Nicole
Sydenham
24.96m
(81'10.5)
1
1
7
Green-Meadus, Michayla
Sydenham
23.50m
(77'1)
1
8
Kendrick, Erica
Sydenham
20.37m
(66'9.75)
1
9
Armstrong, Sarah
North Hastings
20.34m
(66'8.75)
1
10
Delyea, Emily
Sharbot Lake
18.43m
(60'5.5)
1
11
Sabourin, Talitha
Renfrew
17.87m
(58'7.5)
1
12
Heathcock, Rachel
North Hastings
16.69m
(54'9)
1
13
Evans, Stefani
Ernestown
15.32m
(50'3)
1
14
McEachern, Eleri
Frontenac
15.12m
(49'7.25)
1
15
Freeman, Casey
North Hastings
11.10m
(36'5)
1
--
Rousselet, Marie-Pier
College Jean de
ND
(--)
1
--
Turcotte, Laura
East Northumberl
ND
(--)
1
--
Hynes, Kiana
East Northumberl
ND
(--)
1
Womens High Jump Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dixon, Lilie
La Salle - Kings
1.55m
(5'1)
1
10
2
McCullough, Mackenzie
Bayside
1.45m
(4'9)
1
8
3
Morin, Justine
College Jean de
1.40m
(4'7)
1
6
4
Mondoux-Hebert, Chelsea
Trenton
1.30m
(4'3)
1
4
--
Goupil, Audrey
College Jean de
NH
(--)
1
--
Maisonneuve, France
ES Thériault Ca
NH
(--)
1
Womens High Jump Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hamson, Breshawn
Thousand Islands
1.46m
(4'9.25)
1
10
2
Congreves, Mikaela
Perth
1.46m
(4'9.25)
1
8
3
Sutcliffe, Maggie
Sydenham
1.46m
(4'9.25)
1
6
4
Treptow, Sarah
Fellowes
1.35m
(4'5)
1
4
5
Cook, Cassie
Fellowes
1.35m
(4'5)
1
2
6
Doucet, Erica
Gananoque
1.35m
(4'5)
1
1
7
Mitchell, Leah
East Northumberl
1.30m
(4'3)
1
7
van Leeuwen, Shawna
Sydenham
1.30m
(4'3)
1
9
Miaro, Megan
Longfields
1.25m
(4'1)
1
9
King, Chloe
Longfields
1.25m
(4'1)
1
9
Gendron, Katie
Thousand Islands
1.25m
(4'1)
1
9
Judson, Danielle
Thousand Islands
1.25m
(4'1)
1
--
Knott, Maggie
Smiths Falls
NH
(--)
1
--
Maunder, Stephanie
Frontenac
NH
(--)
1
--
Birtch, Rayanna
Thousand Islands
NH
(--)
1
Womens High Jump Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gray, Vanessa
Perth
1.52m
(4'11.75)
1
10
2
Donovan, Kasia
Trinity College
1.45m
(4'9)
1
7
2
Kelly, Sarah
Fellowes
1.45m
(4'9)
1
7
4
Prevost-Cormier, Claudel
College Jean de
1.40m
(4'7)
1
3
4
Bessette, Roxanne
College Jean de
1.40m
(4'7)
1
3
9
Warson, Sarah
Sydenham
1.30m
(4'3)
1
--
Smith, Alicia
Trenton
NH
(--)
1
--
Hartry, Valarie
Brockville Colle
NH
(--)
1
6
Howes, Hilary
Sharbot Lake
--
(--)
1
9999.99
6
Robinson, Olivia
Fellowes
--
(--)
1
9999.99
6
Cameron, Annie
Perth
--
(--)
1
9999.99
Womens Long Jump Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Andrews, Kasey
Thousand Islands
4.67m
(15'3.75)
nwi
1
10
2
Goupil, Audrey
College Jean de
4.36m
(14'3.5)
nwi
1
8
3
Kitor, Anna
Philip Pocock
4.30m
(14'1.25)
nwi
1
6
4
Morin, Justine
College Jean de
4.28m
(14'0.5)
nwi
1
4
5
Maisonneuve, France
ES Thériault Ca
4.17m
(13'8)
nwi
1
2
6
Tebrak, Lauren
Longfields
4.07m
(13'4)
nwi
1
1
7
Stinson, Emily
Ernestown
3.94m
(12'11)
nwi
1
8
Swafford, Sarah
South Carleton
3.90m
(12'9.5)
nwi
1
9
Roach, Rachel
East Northumberl
3.80m
(12'5.5)
nwi
1
10
Southwell, Hannah
Carleton Place
3.69m
(12'1.25)
nwi
1
11
Khawas, Nadia
South Carleton
3.66m
(12'0)
nwi
1
12
Finn, Ally
Ernestown
3.62m
(11'10.5)
nwi
1
13
Shchybyvolok, Iryna
Philip Pocock
3.58m
(11'8.75)
nwi
1
14
Thompson, Avery
Carleton Place
3.55m
(11'7.75)
nwi
1
15
Makin, Abby
Frontenac
3.54m
(11'7.25)
nwi
1
16
Turcotte, Katie
Brockville Colle
3.45m
(11'3.75)
nwi
1
17
Fretz, Renee
Ernestown
3.37m
(11'0.5)
nwi
1
18
Panthaki, Farah
Philip Pocock
3.27m
(10'8.5)
nwi
1
19
Nilachart, Aom
Trenton
2.95m
(9'8)
nwi
1
20
Ito, Kylie
Trinity College
2.68m
(8'9.5)
nwi
1
Womens Long Jump Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Harper, Katherine
Thousand Islands
4.74m
(15'6.5)
nwi
1
10
2
Tran, Vicky
St Paul's - Tren
4.34m
(14'2.75)
nwi
1
8
3
Cauley, Samantha
Thousand Islands
4.26m
(13'11.5)
nwi
1
6
4
Phan, Claudia
College Jean de
4.14m
(13'6.75)
nwi
1
4
5
Robertson, Amber
Thousand Islands
4.08m
(13'4.5)
nwi
1
2
6
Bedel, Jordan
Carleton Place
3.90m
(12'9.5)
nwi
1
1
7
Southward, Piper
La Salle - Kings
3.81m
(12'6)
nwi
1
8
Pearson, Olivia
La Salle - Kings
3.70m
(12'1.5)
nwi
1
9
Gega, Debora
Philip Pocock
3.10m
(10'2)
nwi
1
10
Medeiros Vieira, Sofia
Philip Pocock
3.04m
(9'11.5)
nwi
1
11
Maunder, Stephanie
Frontenac
2.66m
(8'8.5)
nwi
1
--
Tetemych, Adriana
Philip Pocock
ND
(--)
nwi
1
--
Turcotte, Katie
Brockville Colle
ND
(--)
nwi
1
--
Dennison, Mikayla
Brockville Colle
ND
(--)
nwi
1
--
Dallaire, Jenelle
Carleton Place
ND
(--)
nwi
1
--
Kimmett, Kaylee
Napanee
ND
(--)
nwi
1
--
Babcock, Tori
Sydenham
ND
(--)
nwi
1
--
Kenny, Logan
Arnprior
ND
(--)
nwi
1
--
Empey, Caitlyn
Frontenac
ND
(--)
nwi
1
--
Sartzetakis, Mariann
Longfields
ND
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bulanda, Erica
Thousand Islands
4.88m
(16'0)
nwi
1
10
2
Grey, Celina
Sydenham
4.83m
(15'10)
nwi
1
8
3
Dickson, Katie
St Theresa - Bel
4.69m
(15'4.5)
nwi
1
6
4
Kehoe, Piper
St Theresa - Bel
4.68m
(15'4.25)
nwi
1
4
5
Duncan, Leeann
Bayside
4.63m
(15'2.25)
nwi
1
2
6
Lankagi, Tamara
Longfields
4.47m
(14'7.75)
nwi
1
1
7
McMullen, Alicia
Sydenham
4.38m
(14'4.25)
nwi
1
8
Jordan, Emily
Perth
4.37m
(14'4)
nwi
1
9
Hill, Elizabeth
Sydenham
4.34m
(14'2.75)
nwi
1
10
Bourdon, Victoria
Fellowes
4.21m
(13'9.75)
nwi
1
11
Brett, Kelly
East Northumberl
4.01m
(13'1.75)
nwi
1
12
Kilby, Alyssa
Fellowes
3.68m
(12'0.75)
nwi
1
13
Evans, Stefani
Ernestown
3.51m
(11'6)
nwi
1
14
Desrosier, Ali
Brockville Colle
2.95m
(9'8)
nwi
1
15
Jordan, Sydney
Brockville Colle
2.38m
(7'9.5)
nwi
1
--
Huntley, Aby
Brockville Colle
ND
(--)
nwi
1
--
Rosein, Ashley
Fellowes
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Andrews, Kasey
Thousand Islands
9.98m
(32'8.75)
nwi
1
10
2
Ardern, Taigan
Napanee
9.40m
(30'10)
nwi
1
8
3
Williams, Cheyenne
North Dundas
8.97m
(29'5)
nwi
1
6
4
Roach, Rachel
East Northumberl
8.88m
(29'1.5)
nwi
1
4
5
Fretz, Renee
Ernestown
8.76m
(28'8.75)
nwi
1
2
6
Darmohray, Dana
Philip Pocock
8.63m
(28'3.75)
nwi
1
1
7
Manoogian, Juliana
Longfields
8.51m
(27'11)
nwi
1
8
Mondoux-Hebert, Chelsea
Trenton
8.23m
(27'0)
nwi
1
9
Thompson, Avery
Carleton Place
7.73m
(25'4.25)
nwi
1
Womens Triple Jump Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Harper, Katherine
Thousand Islands
9.73m
(31'11)
nwi
1
10
2
Dennison, Mikayla
Brockville Colle
9.45m
(31'0)
nwi
1
8
3
Kaiser, Molly-Beth
Napanee
9.08m
(29'9.25)
nwi
1
6
4
Van Hofwagen, Hannah
Carleton Place
8.95m
(29'4.25)
nwi
1
4
5
Wagar, Mettelen
Gananoque
8.80m
(28'10.25)
nwi
1
2
6
Warren, Tara
Thousand Islands
8.72m
(28'7.25)
nwi
1
1
7
Gendron, Katie
Thousand Islands
8.42m
(27'7.5)
nwi
1
8
Raby, Florence
College Jean de
8.40m
(27'6.5)
nwi
1
9
Watson, Chole
Sydenham
8.09m
(26'6.5)
nwi
1
10
Lasher, Michaela
Napanee
7.73m
(25'4.25)
nwi
1
--
Gemmill, Sierra
Sharbot Lake
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Duncan, Leeann
Bayside
10.36m
(33'11.75)
nwi
1
10
2
Kehoe, Piper
St Theresa - Bel
10.20m
(33'5.5)
nwi
1
8
3
McMullen, Alicia
Sydenham
9.82m
(32'2.5)
nwi
1
6
4
Bulanda, Erica
Thousand Islands
9.81m
(32'2)
nwi
1
4
5
Lankagi, Tamara
Longfields
9.67m
(31'8.5)
nwi
1
2
6
Hill, Elizabeth
Sydenham
9.62m
(31'6.5)
nwi
1
1
7
Leggett, Alex
Bayridge
9.39m
(30'9.5)
nwi
1
8
Jordan, Emily
Perth
9.23m
(30'3.25)
nwi
1
9
Dennis, J.J.
Napanee
9.01m
(29'6.5)
nwi
1
10
Tibbutt, Amanda
Sydenham
8.82m
(28'11)
nwi
1
11
Noonan, Anna
Perth
8.68m
(28'5.5)
nwi
1
12
Kilby, Alyssa
Fellowes
8.21m
(26'11)
nwi
1
--
Delyea, Emily
Sharbot Lake
ND
(--)
nwi
1
--
Howes, Hilary
Sharbot Lake
ND
(--)
nwi
1
--
Watt, Laura
East Northumberl
ND
(--)
nwi
1
--
Onabadejo, Abbie
Trinity College
ND
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault Open Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Abercrombie, Lindsay
Carleton Place
2.80m
(9'2)
1
10
2
Lecky, Ally
Char-Lan Dhs
2.60m
(8'6.25)
1
8
3
Deery, Meara
Thousand Islands
2.35m
(7'8.5)
1
6
4
Van Hofwagen, Hannah
Carleton Place
2.20m
(7'2.5)
1
4
5
Milford, Kylie
Char-Lan Dhs
2.20m
(7'2.5)
1
2
6
Carter, Jayde
Carleton Place
2.03m
(6'7.75)
1
1
7
O'Shaughnessy, Alicia
St Lawrence
1.90m
(6'2.75)
1
8
Di Stefano, Emily
Char-Lan Dhs
1.75m
(5'8.75)
1
9
Williams, Cheyenne
North Dundas
1.75m
(5'8.75)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#kinsmen-hungerford
#tiss
#invitational
More news
2013 Results - Michelle Foley-Bay of Quinte Track Invitational
2012 Results - Bay Of Quinte XC Invitational
879 shares:
Hungerford-Burnbrae Farms Track and Field Classic
,
Arnprior District High School Track and Field and Cross Country - Arnprior, Ontario
,
Bayridge Secondary School Track & Field and Cross Country - Kingston, Ontario
,
Bayside Secondary School Track & Field and Cross Country - Belleville, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Lasalle Secondary School Track & Field and Cross Country - Kingston, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
1
2014
17
5
2013
47
12
2012
88
18
2011
47
14
2010
9
10
2009
2
Show 4 more
Hashtags
#kinsmen-hungerford
#tiss
#invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!